українська російська англійська
Уряд вводить традицію звітувати кожного 9 грудня про заходи боротьби з корупцією
05.10.2016 | 14:24
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд вводить нову традицію – звітувати у Міжнародний день боротьби з корупцією 9 грудня про вжиті антикорупційні заходи, і сподівається, що вона стане щорічною для усіх органів влади. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у середу.

"Ми вводимо абсолютно нову традицію в роботі українського Уряду: по кожному міністерству напрацьований план антикорупційних заходів. Під цим планом стоїть підпис кожного міністра. Це означає, що ми беремо на себе публічні зобов'язання бути відкритими, прозорими і впроваджувати антикорупційну політику", - заявив Володимир Гройсман.

9 грудня кожен міністр прозвітує про роботу у цьому напрямку.

Голова Уряду наголосив, що ця ініціатива стала результатом безпрецедентної роботи Уряду із громадськістю - Реанімаційним Пакетом Реформ, Transparency International, іншими громадськими організаціями, експертами – щодо напрацювання спільного плану дій в антикорупційній політиці.

Прем’єр-міністр висловив переконання, що традиція звітування органами влади про вжиті антикорупційні заходи 9 грудня, у Міжнародний день боротьби з корупцією, стане щорічною.

"Я би хотів, щоби кожного 9 грудня Уряд, обласні адміністрації, міські ради виходили і звітували, що ними зроблено і як вони зменшили будь-які корупційні ризики в своїй діяльності. Я переконаний у тому, що це буде абсолютно позитивно з точки зору сприйняття тих послуг, які надають державні органи влади, і найголовніше, що ми вичистимо від усілякої "нечисті" органи влади, які покликані на обслуговування громадян, а не навпаки. Це наше головне завдання", - підкреслив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр наголосив, що завдання Уряду - змінювати систему шляхом викорінення можливостей для корупції, у той час як антикорупційні органи мають "ловити" хабарників і корупціонерів.

"Ми маємо зміни систему, щоб вона була доброзичливою, відкритою і не корупційною, - зазначив Володимир Гройсман. - Прозорість, відкритість зрозумілі процедури будуть знижувати будь-які ризики корупційних проявів".

 

версія для друку