українська російська англійська
Уряд запропонує Парламенту проект закону, щоби не допустити подальшого звільнення злочинців через "закон Савченко"
05.10.2016 | 16:03
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд розробив і внесе до Верховної Ради України проект закону щодо негайного врегулювання проблем, породжених прийняттям так званого "закону Савченко". Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час розгляду урядового проекту Закону "Про внесення змін до Кримінального кодексу щодо удосконалення порядку зарахування строку попереднього ув'язнення" на засіданні Уряду у середу.

"Неприпустимо пом'якшувати відповідальність за тяжкі злочини. Страшна цифра: 27 навмисних вбивств, 12 зґвалтувань, розбої, крадіжки, грабежі. За такі злочини треба давати пожиттєве ув'язнення, а не давати можливості через закон виходити на волю тим, хто починає потім знов вбивати", - заявив Володимир Гройсман.

Уряд буде звертатися до Парламенту щодо негайного врегулювання цієї позиції, зазначив Володимир Гройсман.

Голова Уряду зауважив, що і Голова Верховної Ради України, і Президент України підтримують цю ініціативу.

Наступним кроком Міністерство внутрішніх справ внесе пропозицію щодо збільшення відповідальності за тяжкі злочини, повідомив Володимир Гройсман.

За дорученням Прем’єр-міністра, Міністерство юстиції України спільно з Міністерством внутрішніх справ напрацювали проект закону, покликаний на виправлення тих проблем, що виникли після прийняття так званого "закону Савченко".

За озвученою на засіданні Міністром юстиції Павлом Петренком статистикою з установ відбування покарань, за "законом Савченко" підлягають звільненню 35 тис осіб, 8,5 тис уже звільнені. З них 906 осіб за декілька місяців вчинили тяжкі і особливо тяжкі злочини: 27 навмисних вбивств, 21 тілесне ушкодження, 12 зґвалтувань, 670 крадіжок, 172 грабежі, 68 розбоїв, 43 випадки шахрайства, 43 - хуліганства.

 

версія для друку