українська російська англійська
Профільний Комітет Верховної Ради схвалив урядовий законопроект про захист українського книжкового ринку від російської пропаганди
05.10.2016 | 18:36
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

5 жовтня Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики схвалив рішення рекомендувати парламенту прийняти у першому читанні проект закону  №5114 «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту».

У своєму виступі Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, який взяв участь у засіданні профільного Комітету, зазначив, що цей урядовий законопроект, погоджений усіма міністерствами і розроблений спільно з видавцями, передбачає введення дозвільного принципу для книг походженням із країни-агресора.

«Ухвалення цього законопроекту дозволить захистити наш  український книжковий ринок від російської пропаганди. Хочу вкотре зазначити, що дозволи будуть отримувати лише книги походженням із країни-агресора , російськомовні книжки, видані в Україні,  під процедуру не потраплятимуть», - повідомив  Віце-прем’єр-міністр.

Нагадаємо, урядовий законопроект №5114 «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту»  передбачає  дозвільний принцип для книг походженням із РФ. Під заборону потраплятиме продукція,  яка містить антиукраїнський і антидержавний зміст та розпалювання міжнаціональної ворожнечі.  Відповідно до законопроекту, в 10-денний термін громадська експертна рада повинна буде або надати дозвіл або обґрунтовано відмовити.  Проект  закону також передбачає вирішення проблеми «сірого» завезення книг через кордон із РФ. Після ухвалення, згідно з законом,  одній людині  буде дозволено ввозити лише 10 примірників, тоді як сьогодні одна особа може завозити  до 50 кг книг.

версія для друку