українська російська англійська
Остап Семерак: "У перші дні перевірок чотирьом із п'яти підприємств було анульовано ліцензії на поводження з небезпечними відходами"
05.10.2016 | 19:05
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

У період із 16 вересня по 1 жовтня у рамках чинного законодавства було здійснено ряд позапланових перевірок суб’єктів господарювання, які ведуть діяльність у сфері поводження з небезпечними відходами.  Про це на брифінгу в Будинку Уряду розповів Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

За словами Міністра, чотири з п'яти підприємств позбулися ліцензії на поводження з небезпечними відходами в перші дні позапланових перевірок щодо здійснення заходів контролю.

"Станом на сьогодні 294 суб'єкти підприємницької діяльності мають ліцензії на операції поводження з небезпечними відходами. У перші дні, коли Міністерство отримало право на здійснення заходів контролю, ми здійснили п'ять позапланових перевірок. На жаль, статистика говорить про те, що чотири суб'єкти господарювання отримали анулювання своїх ліцензій, та одне підприємство отримало рішення щодо усунення недоліків. Ми сподіваємося, що у визначений строк ці недоліки будуть ліквідовані", - сказав Семерак.

Він також зазначив, що Мінприроди перевірить всі без винятку  підприємства, які отримали ліцензії на проведення господарської діяльності з небезпечними відходами.

«Перевірки, які ми вже провели, підтверджують, що українські підприємці, які працюють у цій сфері, проявляють неймовірний цинізм по відношенню до питань довкілля і намагаються робити бізнес та заробляти кошти, нехтуючи нормами чинного законодавства та завдаючи непоправної шкоди навколишньому середовищу і відповідно кожному з нас», - сказав Міністр.

Він зазначив, що графік перевірок суб’єктів господарювання, які ведуть діяльність у сфері поводження з відходами, вироблений відповідно до чинного законодавства у тісній співпраці  з Державною регуляторною службою. Зокрема, експертно-апеляційна рада перед початком проведення позапланових перевірок розглянула звернення від Мінприроди та підтримала проведення даних перевірок.

 «Ми співпрацюємо з нашими колегами з Державної регуляторної служби для того, щоб всі перевірки відбувалися у рамках чинного законодавства та враховували права всіх учасників цього процесу. Моє стратегічне завдання, щоб всі компанії, які хочуть здійснювати господарську діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами, проводили її виключно і чітко згідно з нашим національним законодавством та міжнародними зобов’язаннями», - зазначив Остап Семерак.

Водночас голова Державної регулярної служби України Ксенія Ляпіна під час брифінгу зазначила, що сфера переробки та утилізації небезпечних відходів у сучасному світі є високотехнологічним прибутковим бізнесом.

«В Україні ця сфера підприємницької діяльності вимагає інвестицій та сучасних технологій. Тривалий час нові суб’єкти господарювання через відсутність ліцензійних умов не могли зайти на цей ринок. Адже майже рік була відсутня нормальна ринкова конкуренція. Ми разом з фахівцями Мінприроди провели надзвичайно велику роботу з обговорення та вироблення нещодавно ухвалених ліцензійних умов у сфері поводження з небезпечними відходами», - прокоментувала Ксенія Ляпіна.

Вона зазначила, що суб’єкт господарювання, який вважає необ’єктивними результати перевірок, має право подати скаргу до експертно-апеляційної ради, яка протягом 15 днів розгляне її за участю всіх сторін.

«Впевнена, що експертно-апеляційна рада розгляне її в короткі терміни та  винесе збалансоване об’єктивне рішення, яке дозволить вести нормальну політику у сфері поводження з небезпечними відходами. Щоб у результаті  створити сучасний європейський високотехнологічний ринок, що дасть інвестиції та високооплачувані робочі місця», - резюмувала Ксенія Ляпіна.

Довідково

Відповідно до Ліцензійних умов, ухвалених Кабінетом Міністрів України 13 липня 2016 року, підприємства, які працюють у сфері поводження з небезпечними відходами, мали протягом 2-х місяців привести свою діяльність у відповідність до нових вимог.

 

 

 

версія для друку