українська російська англійська
За 9 місяців податковою міліцією вилучено з незаконного обігу спирту і фальсифікованого алкоголю майже на 216 млн грн
06.10.2016 | 10:59
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

З початку 2016 року підрозділами податкової міліції вилучено з незаконного обігу близько 2 мільйонів літрів спирту та фальсифікованого алкоголю на суму майже 216 мільйонів гривень. Про це заявив перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Білан.

За його словами, найчастіше зловмисники підробляють міцні алкогольні напої, зокрема, горілку. Облаштовують обладнанням для масового виробництва фальсифікату складські або гаражні приміщення, приватні домоволодіння, покинуті фермерські господарства тощо. При цьому ніякі технологічні та санітарні норми не дотримуються, а виготовлена ​​«продукція» небезпечна для вживання.

Він також зазначив, що у поточному році в рамках операції «Акциз-2016» була припинена робота 112 незаконних виробництв фальсифікованої алкогольної продукції, в той час як у минулому - 95.

«Підпільні виробництва завдають не тільки збиток бюджету, а й, перш за все, шкодять здоров'ю споживачів і репутації легальних виробників цієї підакцизної продукції. Саме тому робота податкової міліції спрямована на ліквідацію таких цехів, а також на перекриття каналів надходження в Україну контрабандного алкоголю», - зазначив Сергій Білан.

Крім того, за 9 місяців 2016 року було відкрито 339 кримінальних проваджень за ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) КК України.

«Економічний ефект заходів з протидії незаконному обігу спирту та алкоголю в 2016 році становить понад 150 мільйонів гривень тільки акцизного податку, що надійшли в результаті реалізації легальної підакцизної продукції, яка заповнила вивільнену від фальсифікату частку ринку», - резюмував Сергій Білан.

Він також підкреслив, що в даний час підрозділи податкової міліції відпрацьовують області, куди за оперативною інформацією надійшов фальсифікований алкоголь, який призвів до масових отруєнь і смерті людей.

«Люди працюють цілодобово, тому що розуміють наскільки важливо в найкоротші терміни вилучити все, що було доставлено для продажу населенню», - зазначив Сергій Білан.

Уже затримано 11 осіб, причетних до незаконного виготовлення та розповсюдження фальсифікованих алкогольних напоїв.

За словами Сергія Білана, під час документування діяльності підпільного цеху з виробництва алкогольного фальсифікату в м. Харкові з незаконного обігу вилучено 4 тисячі літрів технічного спирту.

Перекрито канал постачання метилового спирту для незаконного виробництва фальсифікату, вилучено з незаконного обігу 23 тонни технічних рідин з вмістом метанолу.

 

версія для друку