українська російська англійська
Держенергоефективності: Законопроект щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел доопрацьовується
06.10.2016 | 11:57
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

У Держенергоефективності під головуванням Голови Сергія Савчука відбулася нарада, присвячена доопрацюванню законопроекту щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел (реєстр. №4334 від 30.03.2016) та його підготовці до другого читання у Верховній Раді України.

В обговоренні змін до проекту Закону взяли участь помічники народних депутатів України, представники НКРЕКП, керівництво Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні", ВГО «Клуб мерів», Біоенергетичної асоціації України, Комітету енергетичної незалежності України, Української асоціації відновлюваної енергетики, Вищої ради енергоаудиторів та енергоменеджерів України, Агро-енергетичної компанії «SALIX energy» та інші експерти ринку виробництва теплової енергії.

Відкриваючи нараду, Сергій Савчук привітав усіх присутніх із довгоочікуваним прийняттям законопроекту Верховною Радою України за основу у першому читанні. Розуміючи важливість проекту Закону, 242 народних депутати проголосували за нього (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=8697).

"Законопроект має на меті стимулювати виробництво тепла з альтернативних джерел енергії. Це буде ще одним інструментом заміщення споживання газу, особливо у секторі ТКЕ. Тому сьогодні, напередодні опалювального сезону, не можна зволікати, потрібно зайняти активну позицію та розглянути питання доопрацювання законопроекту між першим та другим читаннями", - зауважив Голова.

Ключове положення законопроекту – це встановлення тарифів на тепло, що виробляється з відновлюваних джерел, на рівні 90% від діючого тарифу на тепло з газу для потреб бюджетних установ та населення.

"Цим законопроектом ми даємо можливість інвестору, який буде виробляти тепло з інших, крім газу, видів палива, повертати свої інвестиції за гарантованим тарифом. Він буде чітко знати свій тариф та зможе прорахувати витрати, термін окупності та рентабельність проекту заздалегідь", - підкреслив начальник Управління заміщення традиційних видів палива Держенергоефективності Юрій Шафаренко, презентуючи положення законопроекту. Він також зазначив, що законопроект буде важливим і для споживачів. Адже тепло, вироблене "не з газу", буде як мінімум на 10% дешевше.

Активну позицію у ході дискусії зайняла Діана Корсакайте, керівник Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні".

У ході обговорення прийнято рішення щодо необхідності внесення змін до законопроекту, зокрема у частині встановлення тарифів на теплову енергію з альтернативних джерел для підприємств, в яких відсутній тариф на тепло з газу, на рівні 90 відсотків від середньозваженого тарифу на теплову енергію з газу, в регіоні.

 

версія для друку