українська російська англійська
На кордоні з Молдовою до служби приступив оновлений прикордонний підрозділ
06.10.2016 | 12:48
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Сьогодні на Одещині на українсько-молдовському кордоні відкрили оновлений відділ прикордонної служби «Кодима» Подільського загону.

Урочистості відбулися за участі Голови Державної прикордонної служби генерал-полковника Віктора Назаренка, начальників регіональних управлінь прикордонного відомства, керівників місцевих органів влади, волонтерів та громадськості.

Облаштування та реконструкція будівель прикордонного підрозділу, який забезпечує охорону державного кордону з Молдовою на центральній ділянці придністровського сегменту, тривали з березня цього року. Варто зауважити, що до облаштування залучалися волонтери, активісти та небайдужі громадяни. Неабияку допомогу надали керівники Кодимської райдержадміністрації та органів самоврядування.

У підсумку вартість робіт і матеріалів склала майже 3 мільйони гривень. У ході робіт реконструйовано адміністративну будівлю, склад паливно-мастильних матеріалів, бокси для автомобільної техніки, котельню, склад для твердого палива та зовнішні мережі (водо-, тепло- та каналізації).

Відтепер відділ «Кодима» – це добре оснащений, багатофункціональний підрозділ. Переконатися в цьому мали можливість всі, хто завітав на урочистості до прикордонників.

Під час своєї промови, Віктор Назаренко наголосив: «Ми знаходимось на надзвичайно важливій і надзвичайно напруженій, але все ж таки - мирній ділянці кордону. Я переконаний, що наші військовослужбовці з честю виконають всі завдання, які покладає на нас держава».

Зазначимо, що цей підрозділ був створений в квітні 2008 року. Наразі він охороняє ділянку протяжністю близько 30 км. Серед військовослужбовців відділу є прикордонники, які брали участь в антитерористичній операції на сході України.

Здійснюючи заходи з протидії протиправній діяльності персонал підрозділу з початку року затримав контрабандних товарів на суму понад 1,3 мільйона гривень. Крім того, було накладено штрафів на суму близько 15 тисяч гривень, не пропущено через державний кордон 35 порушників та виявлено більше 20 недійсних документів.

 

версія для друку