українська російська англійська
Володимир Гройсман: Влада все робить для того, щоби ми змогли відповісти на виклик тій економічній агресії, від якої сьогодні потерпає Україна
06.10.2016 | 12:47
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд докладає усіх зусиль для того, щоби забезпечити економічне зростання та відповісти на виклик економічної агресії, від якої сьогодні потерпає Україна. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час відкриття Київського міжнародного економічного форуму у четвер.

"Влада буде все робити, щоби стати на служіння тому, щоби наш національний продукт з високою доданою вартістю був конкурентно спроможний, щоби ми змогли прийняти виклик тої економічної агресії, від якої сьогодні потерпає Україна", - заявив Володимир Гройсман.

Так, головне завдання, над яким працює Уряд, є забезпечення економічного зростання. Уряд визначив низку пріоритетів і необхідних заходів для досягнення цієї мети, зазначив Прем'єр-міністр. Зокрема, найближчим часом буде створено декілька механізмів, спрямованих на поліпшення бізнес-клімату у країні.

Так, Уряд презентує Офіс супроводження інвестицій, що стане "точкою входу" для будь-яких інвестицій. Офіс буде супроводжувати спочатку великі проекти, а потім середні, зауважив Володимир Гройсман.

"Нам не потрібна кількість інвестицій, нам не потрібна окрема сума - нам потрібні успішні інвестиції. Я би дуже хотів, щоби кожен, хто має намір інвестувати в Україну, інвестував і отримував успіх. Цей успіх буде реінвестований у нашу країну", - зазначив він.

Прем'єр-міністр зауважив, що прагне викорінити будь-який тиск з боку контролюючих структур на бізнес в Україні. За його словами, інвесторам, підприємцям потрібне повне розуміння правил, впевненість у тому, що в процесі інвестування держава не буде змінювати правила та може прогнозувати розвиток на середньо- і довгострокову перспективу.

"Я хочу, щоби ви нормально проходили митні процедури, щоб у вас не було проблем з відшкодуванням ПДВ, щоб до вас не приходили контролери, які намагаються створювати перешкоди для розвитку вашого бізнесу. Я хочу, щоби ви створювали нові робочі місця, конкурентний національний продукт. Я хочу допомогти, щоби ви мали серйозні позиції на світових ринках. І уся державна машина має бути на це орієнтована, наші дипломатичні представництва, - усі мають працювати на український бізнес, на український національний продукт", - підкреслив Голова Уряду, звертаючись до бізнесу.

Також цього місяця буде створено Національний комітет відродження української промисловості.

Володимир Гройсман зазначив, що українська промисловість має великі потенційні можливості до зростання. У цьому контексті, на його переконання, завдання влади сьогодні – вирішити хронічні проблеми галузі та створити умови, за яких українська промисловість на 100% реалізує свій потенціал.

За його словами, потрібно освоювати нові ринки і створювати нові механізми присутності на світових ринках української продукції, що має бути інноваційною.

Вище зазначені інструменти, передбачені Урядом, створять передумови для економічного зростання, наголосив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр також зауважив, що напрацювання української науки мають отримати своє прикладне значення в економіці країни. "Нам потрібно стимулювати не просто стіни Національної академії наук, а національний науковий продукт, який може бути рушійним з точки зору економіки і вирішення багатьох сучасних проблем", - зазначив він.

В Україні потрібно зламати стару систему, що штучно породжувала фактори, які зупиняли розвиток країни, переконаний Голова Уряду. Серед них: сировинний тип економіки, олігархічна модель управління, високий ступінь корупції, слабке правосуддя, насильницький державний апарат, який не дає можливості повноцінно розкрити можливості українського бізнесу, створити умови для залучення інвестування та провести чесну приватизацію.

"Наше завдання - створити якісний клімат, який дозволить залучати інвестиції, проводити  публічну приватизацію, залучати ресурси як внутрішні, так і зовнішні, - заявив Володимир Гройсман. - Нашим завданням є формування справжньої, відкритої, якісної державної політики, яка дозволить нам забезпечити стале економічне зростання, і через це стале економічне зростання ми можемо інвестувати ресурси в якість життя українських громадян".

Прем'єр-міністр висловив переконання, що сьогоднішні ресурси України - людський капітал, природні ресурси, географічне розташування, і наукові напрацювання - дають можливість забезпечити прогрес країни.

"Я глибоко вірю у те, що Україна - 45-мільйонна країна в центрі Європи, яка має неперевершені можливості, - обов'язково має бути успішною", - сказав Володимир Гройсман.

 

 

версія для друку