українська російська англійська
Міністри оборони України та Швеції домовилися про подальші перспективи у співпраці оборонних відомств
06.10.2016 | 18:57
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

6 жовтня у Стокгольмі відбулася офіційна зустріч Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака з Міністром оборони Королівства Швеція Петером Хултквістом.

Генерал армії України Степан Полторак поінформував свого колегу щодо воєнно-політичної ситуації в Україні в контексті російської військової агресії по відношенню до нашої країни.

«Ключовим фактором, який впливає на формування безпекової ситуації на Європейському континенті та у світі, є намагання керівництва Російської Федерації змінити існуючий баланс сил, зруйнувати сучасну архітектуру європейської безпеки та відновити контроль над країнами пострадянського простору. Попри загострення ситуації, Україна продовжує політику мирного врегулювання на Сході нашої країни. Наші дії спрямовані на чітке дотримання вимог Мінських домовленостей, розв’язання проблеми виключно політичним шляхом і в мирний спосіб», – зазначив Міністр оборони України.

Пан Петер Хултквіст наголосив на своїй всебічній підтримці європейських та євроатлантичних прагнень України, насамперед процесу реформування Збройних Сил України з метою досягнення повної взаємосумісності зі збройними силами держав-членів НАТО.

Міністр оборони Королівства Швеція повідомив в свою чергу про безпекову ситуацію, яка склалась в Балтійському регіоні, та поділився досвідом як двостороннього, так і багатостороннього співробітництва його країни на міжнародному рівні.

«У цьому контексті збройні сили Швеції зосереджуються на посиленні рівня взаємозамінності, обміну інформацією на міжнародному рівні, проведенні спільних навчань. Таким чином ми вчимося ефективно реагувати на кризові ситуації, – зазначив пан Петер Хултквіст.

Обговорюючи розвиток воєнно-політичного партнерства Міністр оборони України відмітив принципову важливість для України результатів 27-го Саміту НАТО у Варшаві, зокрема, щодо Комплексного пакету допомоги Альянсу Україні.

Генерал армії України Степан Полторак також підкреслив, що програма реформування Збройних Сил України та програма реформування Збройних сил Королівства Швеція мають однакові часові показники – 2016-2020 роки.

«У цьому контексті ми зацікавлені у більш детальному вивченні досвіду співробітництва Королівства Швеція з НАТО», – зазначив він.

Також високопосадовці обговорили сучасний стан та перспективи подальшого розвитку українсько-шведського співробітництва в оборонній сфері, яке, без сумніву, має великий потенціал.

Міністр оборони України запропонував поглибити практичну співпрацю між Генеральними штабами з метою ефективної реалізації заходів оборонної реформи до 2020 року, а також стосовно обміну досвідом з питань організації та виконання заходів територіальної оборони.

«Нам також цікаве співробітництво у галузі військової медицини та отримання консультативно-дорадчої допомоги у підготовці військовослужбовців Збройних Сил України з тактичної медицини, поновлення співробітництва в галузі екологічної безпеки, співробітництво представників інженерних військ», – повідомив генерал армії України Степан Полторак.

Він наголосив, що у разі зацікавленості шведської сторони, Україна готова поділитися набутим за два роки російської агресії досвідом ведення сучасних бойових дій.

«Заходи за цими напрямами мають становити основу наших планів двосторонньої співпраці», – зазначив Міністр оборони України.

версія для друку