українська російська англійська
У районі н.п. Петровське Донецької області відбулося відведення сил і засобів українських підрозділів в рамках Мінських домовленостей
07.10.2016 | 14:30
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 7 жовтня, близько 11:00 в районі н.п. Петровське Донецької області, відбулося відведення сил і засобів українських підрозділів у рамках Мінських домовленостей. В районі відведення знаходяться представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Відведення сил та засобів відбулося у відповідності до визначеної в ході Мінських домовленостей процедури, зі сповіщенням представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та іншої сторони. Сили АТО відійшли на 1 км на захід і зайняли нові, заздалегідь обладнані позиції. Процес відведення був верифікований представниками СММ ОБСЄ та СЦКК

Рамкову угоду щодо відведення військ на трьох ділянках лінії розмежування на Донбасі було підписано 21 вересня 2016 року у Мінську за участю Тристоронньої контактної групи. Цей документ передбачає створення трьох зон безпеки у населених пунктах Золоте, Петровське та Станиця Луганська, з метою деескалації в районі лінії зіткнення, і фактично створює умови, в яких не може використовуватися стрілецька зброя.

Варто зазначити, що 1 жовтня на околиці міста Золоте Луганської області відбулося відведення підрозділу Збройних Сил України на визначені рубежі, за яким спостерігали представники від ОБСЕ та Української сторони Спільного центру координації та контролю за припиненням вогню та стабілізації лінії розмежування сторін.

На луганському ж напрямку, упродовж минулої доби російсько-окупаційними військами було здійснено 10 обстрілів позицій підрозділів Збройних Сил України. Зокрема, декілька, поблизу КПВВ у Станиці Луганській. Це означає, що провести даний захід на Луганському напрямку Збройні Сили України на теперішній час не мають можливості.

Українська сторона неухильно виконанує Мінські домовленості та взяті на себе зобов’язання щодо виконання вимог Рамкового угоди Тристоронньої контактної групи щодо відведення сил та засобів!

 

версія для друку