українська російська англійська
Україна та Ізраїль поглиблять співпрацю у сфері відновлювальної енергетики та очищення річок
07.10.2016 | 14:57
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Під час засідання Українсько-ізраїльської двосторонньої комісії, яка відбувалася 5-6 жовтня у Києві, було ухвалено рішення створити робочу групу з питань охорони довкілля та управління водними ресурсами на рівні двох країн.

Механізми та перспективи такої співпраці  були обговорені під час зустрічі Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака з Міністром екології Держави Ізраїль,  головою Спільної Українсько-Ізраїльської Комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва,  Міністром у справах Єрусалиму Зеєвом Елькіним.

Міністр екології України відзначив, що українська сторона зацікавлена у розвитку співробітництва з Ізраїлем в сфері відновлювальної енергетики та поводження з відходами.

Він підкреслив,  що через загальний незадовільний стан управління водними ресурсами та посушливість клімату протягом останніх років, актуальним для усіх регіонів України є вивчення ізраїльського досвіду щодо скорочення втрат води в галузі водопостачання та ефективного управління водними ресурсами, зокрема, запобіганню забрудненню води та відновленню водних басейнів.

Остап Семерак також зазначив, національне законодавство, яке регулює сферу управління водними ресурсами,  нещодавно зазнало змін – ухвалено Закон, який передбачає перехід системи управління водними ресурсами України на басейновий принцип.

За словами Остапа Семерака, це сприятиме впровадженню інтегрованих підходів в управління водними ресурсами та адаптації водного законодавства до законодавства країн ЄС.

Також, у ході зустрічі представників ізраїльської сторони було ознайомлено з ходом заявлених реформу сфери охорони навколишнього середовища.

У контексті обговорення актуальних питань  сфери охорони довкілля, Міністр екології Ізраїлю Зеєва Елькін наголосив, що в Україні  інвестиційно привабливими серед іншого є сфера відновлювальної енергетики, зокрема, інвестування у проекти на території зони відчуження та водного господарства (очищення річок тощо).

За підсумками зустрічі сторони домовилися про встановлення робочих контактів між органами міністерств  України та Ізраїлю.

 Довідово

Українсько-ізраїльське двостороннє співробітництво в галузі охорони довкілля здійснюється в рамках чинної Угоди між Урядом України та Урядом Держави Ізраїль про співробітництво в галузі охорони навколишнього природного середовища від 25 листопада 1996 року.

 

версія для друку