українська російська англійська
Сергій Савчук окреслив ключові напрямки розвитку сфер енергоефективності та відновлюваної енергетики у 2017 році
07.10.2016 | 19:42
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

7 жовтня 2016 року Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у Київському міжнародному економічному форумі, де презентував представникам бізнес-середовища, інвесторам та громадськості досягнення у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики, а також надав оптимістичний прогноз розвитку цих сфер.

«Безумовно, інвесторів цікавить, в першу чергу, рентабельність та окупність проекту. І сьогодні в країні вже є інструменти для того, щоб інвестор заходив в країну. Наприклад, минулого року прийнято Закон України № 514-VIIIвід 04.06.2015 р., яким збільшено «зелений» тариф на виробництво електроенергії з біомаси та біогазу на 10%. Також ми скасували вимогу щодо місцевої складової, яка раніше стримувала прихід іноземних інвесторів на вітчизняний ринок. Водночас дали додатковий бонус за використання українського обладнання. Найголовніше те, що «зелений» тариф встановлено до 2030 року і прив’язано до курсу євро. Таким чином, ми захистили інвестиції зовнішнього інвестора», - пояснив Голова Агентства та зазначив, що продовжується робота над удосконаленням регуляторної бази. Наразі в Парламенті зареєстровано низку законопроектів, які дають додаткові стимули повернення інвестицій ЕСКО-компаніям, бізнесу, що працює у сфері відновлюваної енергетики.

У ході виступу Голова Агентства акцентував увагу на ключових напрямках реформ у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики на 2017 рік.

Серед пріоритетних питань у сфері енергоефективності – продовження Урядової програми з енергоефективності для населення та ОСББ, запровадження ЕСКО-механізму та системи енергетичного менеджменту в бюджетних установах, забезпечення 100% обліку енергетичних ресурсів, прийняття законодавства щодо підвищення рівня енергетичної ефективності будівель, реформування ринку тепла.

У сфері відновлюваної енергетики особливу увагу буде присвячено таким питанням:

створення ринку виробництва та використання рідких та твердих біопалив в Україні;

тарифне стимулювання виробництва тепла з альтернативних видів палива (законопроект № 4334);

збільшення можливостей для встановлення енергогенеруючих потужностей на відновлюваних джерелах енергії приватними домогосподарствами.

 

версія для друку