українська російська англійська
В українських ВМС обговорили питання удосконалення освітнього процесу з урахуванням досвіду країн-членів НАТО
08.10.2016 | 16:44
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Питання удосконалення освітнього процесу з урахуванням досвіду країн-членів НАТО обговорені в ході “круглого столу”, який відбувся на факультеті військово-морських сил Національного університету “Одеська морська академія” під керівництвом командувача ВМС ЗС України віце-адмірала Ігоря Воронченка.

Керівник виду ЗС України заслухав інформацію курсантів, які мають досвід навчання за кордоном, щодо організації освітньої діяльності у вищих військово-морських навчальних закладах країн-членів НАТО та їхнього стажування на навчальних і бойових кораблях, а також відповідні пропозиції.

Основні пропозиції стосувалися удосконалення навчальних програм шляхом запровадження курсу лідерства, збільшення частки практики за спеціальностями на кораблях та суднах національного флоту, проходження стажування на перспективних посадах та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу. Значна увага також приділялася питанням збільшення кількості навчальних годин з вивчення іноземних мов та загальновійськової підготовки, відновлення технічної готовності навчальних катерів та поетапного введення в навчання спеціалізованої документації за стандартами НАТО.

За оцінкою віце-адмірала Ігоря Воронченка, колективна розмова пройшла досить продуктивно, усі висловлені курсантами пропозиції були змістовними та обґрунтованими, такими, що заслуговують бути розглянутими відповідними інстанціями для подальшого впровадження у навчально-виховний процес. Як також наголосив командувач ВМС ЗС України, для підвищення якості навчання у навчальних закладах українських ВМС системи освіти та підготовки удосконалюватимуться паралельно.

До участі у проведенні “круглого столу” також залучалися представники старшинського та сержантського складу національного флоту. Своєю чергою, вони поділилися власним досвідом підготовки особового складу за кордоном, висловили свої думки відносно розмежування функцій офіцерського та старшинського складу, а також щодо покращення підготовки сержантів і старшин як на кораблях, так і в берегових підрозділах українських ВМС.

 

версія для друку