українська російська англійська
Необхідно створити належні умови для громадян, які перетинають лінію розмежування, - Вадим Черниш
10.10.2016 | 13:25
МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ ТА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ УКРАЇНИ

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш та Перший заступник Міністра Юсуф Куркчі в рамках робочої поїздки в Херсонську область ознайомилися з роботою контрольно-пропускних пунктів в’їзду-виїзду «Чонгар», «Чаплинка» та «Каланчак».

КПВВ «Чонгар», відкритий постановою КМУ в березні 2014 року, його пропускна спроможність складає 5 тисяч осіб та 1 тисяча транспортних засобів на добу. Тут працюють прикордонники та митники, на КПВВ діють пункти пропуску, але є проблеми з обслуговуванням людей і транспортних засобів. Бракує стаціонарних місць, павільйонів для здійснення паспортного контролю для осіб, які переходять лінію розмежування пішки.

На жаль, на двох контрольно-пропускних пунктах відсутні туалети, а також мобільний банкінг, медпункти, немає представників ДСНС, відсутні тенти, які б захищали людей від опадів, чи спеки влітку.

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш переконаний, що питання належного облаштування контрольно-пропускних пунктів має бути винесене на розгляд Уряду, аби ситуацію можна було якнайшвидше змінити. Представники Міністерства зустрілися з головою Генічеської райдержадміністрації Олександром Воробйовим та обговорили, зокрема, необхідність відкриття центру адміністративних послуг, облаштування паркомісць та поліпшення умов на КПВВ.

Під час зустрічі з громадянами, які перетинають лінію розмежування, представникам Міністерства розповіли про  проблеми з перевезенням тварин і деяких товарів. Тому внесення змін  до порядку перетину лінії розмежування та переліку товарів є вкрай необхідним і терміновим.

За дев’ять місяців поточного року через КПВВ «Чонгар», «Чаплинка» та «Каланчак» прослідувало майже два мільйони осіб.

 

версія для друку