українська російська англійська
Підписано кредитну угоду на 150 млн. євро для розвитку енергетичної інфраструктури
11.10.2016 | 10:08
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

Міністр фінансів Олександр Данилюк та директор німецького державного Банку розвитку KfW Єва Вітт та директор Офісу KfW в Україні Лутц Хорн Хааке підписали кредитну угоду на 150 млн. євро для розвитку енергетичної інфраструктури.

Кошти підуть на відновлення чотирьох трансформаторних підстанцій, які обслуговують п’ять областей з загальним населенням в приблизно 14 млн українців. Це означає, що жителі Харківської, Запорізької, Дніпропетровської, Луганської та Донецької областей будуть отримувати якісніші послуги з електропостачання.

Отримання цього кредиту є дуже важливим для відновлення співпраці з Німеччиною. Адже ці 150 млн євро є частиною кредитного пакета у 500 млн євро, які були погоджені з Німеччиною на початку 2015 року. За два роки Україна отримала лише 200 млн євро від всього пакета у 500 млн євро.

Сьогоднішнє підписання стало можливим завдяки активному залученню Міністерства фінансів до прискорення процесу. Вирішення цього питання було обговорено Міністром фінансів Олександром Данилюком з керівництвом німецького державного банку KfW, та Міністром фінансів Вольвгангом Шойбле 30 серпня у Берліні, а також 6 жовтня у Вашингтоні.

«Це наш системний підхід у співпраці з міжнародними партнерами – ми вирішуємо застарілі проблеми, знаходимо неефективності та прибираємо їх, щоб гроші, які ми залучаємо, приносили максимальну користь людям», - зазначив з цього приводу Міністр фінансів

Додатково

Підписання кредитної угоди між Україною та Німеччиною для реалізації проекту щодо реконструкції підстанцій у східній частині України відбулось в рамках засідання Українсько-німецької Групи високого рівня з економічного співробітництва.

Проект є самоокупним інвестиційним проектом.

Повернення кредитних коштів передбачається здійснити повністю за рахунок компанії ДП НЕК «Укренерго», яка є безпосереднім виконавцем Проекту.

Кошти для повернення та обслуговування кредиту в повному обсязі будуть передбачені НКРЕКП в тарифі на передачу електроенергії магістральними та міждержавними мережами.

Термін погашення – 15 років (5 років пільговий період)

Відсоткова ставка -3.97%

 

версія для друку