українська російська англійська
Лілія Гриневич у Сеулі розказала про розвиток ІСТ в Україні та як інформаційні технології допоможуть робити освітні реформи
11.10.2016 | 17:18
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Співпрацювати у сферах біотехнології, фізики високих енергій, нанотехнологій, безпечного продовольства, сільського господарства та інформаційно-комунікаційних технологій (ІСТ) Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич запросила корейських та інших міжнародних партнерів. Про це йшлося під час її виступу 11 жовтня на форумі “ICT Global Leadership Forum”, що триває у столиці Республіки Корея - Сеулі.

У рамках форуму Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич виступила з презентацією "ICT and education in Ukraine", розповіла про розвиток інформаційно-комунікаційних технологій в Україні та як вони застосовуватимуться для реформи середньої освіти в Україні.

“Галузь ІСТ в Україні розвивається дуже швидко і має світове визнання. Українські IT-компанії входять у Global Outsourcing 100 list. Український ринок електронної комерції оцінюється в більш ніж 2 млрд доларів. Понад  100 багатонаціональних центрів дослідження та розвитку з різних галузей промисловості, в тому числі операторів зв'язку, програмного забезпечення, ігор та електронної комерції, вже є в Україні. Серед них - корейський  центр Samsung R & D ”, - зазначила Лілія Гриневич.

Міністр освіти і науки України також зазначила, що для успішного проведення освітніх реформ необхідне використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. Зокрема, вона анонсувала створення національної освітньої онлайн-платформи, на якій буде зосереджено спеціальні навчальні матеріали для вчителів, батьків та дітей.

Платформа міститиме інформацію про нові стандарти освіти, основний навчальний план, методи оцінювання, візуалізовані навчальні матеріали, компетентнісно орієнтовані завдання тощо. Також вона служитиме інструментом для розвитку STEAM (Наука, Технології, Інженерія, Мистецтво, Математика) освіти в Україні.

ІСТ є найкращим інструментом, щоб донести всю цю нову інформацію до батьків і дітей. Також - це єдиний інструмент, щоб переконатися, що 440 тисяч учителів в Україні мають змогу  ефективно впровадити нові підходи в навчальному процесі”, - наголосила Лілія Гриневич.

Міністр освіти і науки України також узяла участь у дискусії, присвяченій важливості ІСТ у сфері науки і технологій. На заході також були присутні Міністр науки, ІСТ та перспективного планування Республіки Корея Чой Ян-Хе і міністри освіти з інших країн світу.

Нагадаємо, що з 10 по 14 жовтня Лілія Гриневич перебуває з робочою поїздкою в Республіці Корея, де бере участь у міжнародному форумі “Global ICT Leadership Forum”.

У рамках візиту Міністр освіти і науки України зустрінеться з Віце-прем’єр-міністром, Міністром освіти Республіки Корея Лі Чжун-Сіком (Lee Joon-sik) та з керівником Парламентської асоціації дружби «Корея - Україна»  Чой Джонг-Cіком (Cho Jeong-Sik).

Лілія Гриневич також відвідає університет Ханянг, що входить до переліку 100 найкращих університетів світу.  Університет представлений  23  коледжами та 13 магістратурами, де навчається 34 000 студентів. Ханянг має дружні зв'язки з 280 університетами по всьому світу, здійснюючи освітній обмін. Щорічно в університеті навчаються 3 500 іноземних студентів.

 

версія для друку