українська російська англійська
Мінсоцполітики: Побудова ефективної Інспекції праці дозволить вирішити питання тіньової зайнятості
11.10.2016 | 17:50
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

10 жовтня ц.р. відбулася зустріч Першого заступника Міністра соціальної політики України Ольги Крентовської з представниками місії Міжнародної організації праці на чолі з Антоніо Граціозі, Директором Групи технічної підтримки з питань гідної праці та Бюро МОП для країн ЦСЄ.

Ольга Крентовська поінформувала присутніх про поточний стан справ у сфері соціального захисту в Україні та пріоритетні напрямки роботи. „Одним із головних викликів, що стали перед Україною сьогодні, є тіньова зайнятість. Її рівень став критичним. Тому на сьогодні пріоритетом Уряду є побудова Інспекції праці, здатної вживати ефективних заходів, які б сприяли подоланню цієї проблеми”, - наголосила Перший заступник Міністра. Серед ключових напрямків розбудови Інспекції праці вона назвала встановлення достатнього кола повноважень, необхідного для реалізації поставлених завдань; запровадження дієвих механізмів реалізації таких повноважень та кадрову політику.

Антоніо Граціозі, у свою чергу, заявив про пильну увагу МОП до ситуації в Україні. „Ми вітаємо плідну співпрацю з Міністерством соціальної політики та сподіваємося на її продовження у майбутньому. Зі свого боку, ми засвідчуємо готовність надавати всебічну допомогу у запровадженні реформ в Україні”, - запевнив Антоніо Граціозі.

Також Ольга Крентовська розповіла про рішення щодо передачі повноважень з контролю та додержання законодавства про працю та зайнятість населення місцевій владі у контексті реформи децентралізації. „Урядом прийняте рішення про необхідність делегування функцій державних інспекторів праці у сфері забезпечення дотримання законодавства про працю та зайнятість населення органам місцевого самоврядування міст обласного значення”, - сказала Ольга Крентовська та додала, що це сприятиме мотивації контролюючих органів і збільшенню кількості осіб, охоплених соціальним страхуванням. У відповідь представники МОП заявили про інноваційність такого кроку та зацікавленість в його результатах.

Сторони домовилися про продовження співпраці та проведення наступної зустрічі з підбиттям проміжних підсумків роботи.

 

 

версія для друку