українська російська англійська
Арсен Аваков обговорив з Керівником Бюро національної безпеки Польщі механізми опору гібридній агресії
11.10.2016 | 17:58
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

У разі збройної агресії РФ проти Польщі наші західні сусіди мають врахувати напрацьований Україною досвід. Про це Міністр внутрішніх справ України повідомив сьогодні, 11 жовтня, на зустрічі з делегацією представників Бюро національної безпеки Республіки Польща на чолі з його керівником Павелом Солохом.

Сторони розглянули поточну геополітичну ситуацію, загрози для країн з боку Російської Федерації та співпрацю в умовах ведення гібридної війни. Зокрема, Міністр внутрішніх справ розповів про особливості міжвідомчої взаємодії силових структур МВС та Збройних сил України.

«Коли розпочалась збройна агресія, ми будували лінію спротиву Російській Федерації єдиними силами, не розділяючи повноважень, як один кулак», – зазначив Арсен Аваков.

Він додав, що протягом першого місяця конфлікту лінію оборони утримували підрозділи Нацгвардії та добровольчі батальйони МВС.

Зараз українською владою у прифронтовій зоні відновлюються підірвані мости, дороги, школи та будівлі, які постраждали від вибухів.

«Наша задача – демонстративно показати, що, наприклад, у Краматорську населенню жити краще, ніж у окупованій Горлівці, що знаходиться лише за 30 кілометрів», – сказав Міністр внутрішніх справ.

Тому в Маріуполі, Краматорську, Сєверодонецьку та інших прифронтових містах почала працювати реформована поліція, що також є важливим фактором стабілізації.

«Нова поліція сьогодні, окрім іншого, займається ще й предметною агітацією, що є специфічною функцією для правоохоронців. Це – демонстрація нової якості влади», – наголосив Арсен Аваков.

Протягом заходу польська делегація висловила подяку за аналіз ризиків та небезпек при гібридному протистоянні, які були напрацьовані фахівцями МВС України.

«Кожен з цих конкретних випадків ми врахуємо при створенні безпекової стратегії держави», – повідомив Надзвичайний Керівник Бюро Національної безпеки Республіки Польща Павел Солох.

Наприкінці зустрічі міністр висловив сподівання на подальше співробітництво, а західні партнери запевнили, що і у подальшому будуть підтримувати розвиток українсько-польських відносин у сфері безпеки і оборони.

 

версія для друку