українська російська англійська
Прем'єр-міністр: Децентралізація дала можливість місцевим громадам розвиватися
12.10.2016 | 12:30
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Будівництво доріг, реконструкції інфраструктури, що відбуваються на місцях, - це результати проведеної децентралізації та передачі повноважень на місця. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спілкування із журналістами на ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” у м. Кривий Ріг.

"Те, що ви бачите сьогодні у своїх містах, районах, областях, – я маю на увазі будівництво доріг, реконструкції, інфраструктури – це все пов'язане так чи інакше з децентралізацією. Саме децентралізація дала можливість місцевим громадам розвиватися. Ми будемо підтримувати цей рух. Єдине, що би хотіли, - щоби підзвітність, підконтрольність громадам у місцевої влади була більшою, ніж є сьогодні", - підкреслив Прем’єр-міністр.

"До 2014 року це в країні було неможливо: усі кошти, усі можливості, усі ресурси абсолютно повністю концентрувалися у Києві, в кабінетах міністерств, де чиновники були в принципі далекі від реальних потреб того чи іншого міста", - наголосив він.

Володимир Гройсман зазначив, що на місцях знають краще, куди треба інвестувати, які є проблеми, що потребують першочергового вирішення, який рівень освітнього, медичного, інфраструктурного забезпечення.

Голова Уряду зазначив, що бюджет м. Кривий Ріг зріс з 2,5 млрд грн у 2015 році до 4,5 млрд грн у 2016 році. Наступного року очікується його зростання до 5 млрд грн. Таке зростання бюджету – свідчення повної зміни системи публічних фінансів і створення стимулів для місцевих громад до розвитку, зауважив він. "Ми дали можливість сьогодні через децентралізацію до такого зростання", - зазначив Володимир Гройсман.

"Це колосальні ресурси, які мають інвестуватися в національну економіку. Це врешті-решт розвиток місцевої економіки, це створення десятків тисяч робочих місць по країні", - зазначив Прем’єр-міністр.

Як приклад використання коштів від децентралізації, Прем’єр-міністр зауважив, що у кожній області країни розпочато масштабне будівництво доріг, де задіяні десятки тисяч людей.

При цьому Голова Уряду зауважив, що зростання місцевих бюджетів дає можливості громадам вимагати від місцевої влади публічності, відкритості та звітування за використання фінансів, що є у них у розпорядженні.

"Центральна влада передала кошти, повноваження. Найголовніше, щоб місцева влада, яка їх отримала, звітувала як перед державою, так і перед своїми мешканцями", - зазначив Прем’єр-міністр.

Він нагадав, що децентралізація була підтримана у 2014 році, збережена у 2015-2016 роках, у проекті Бюджету на 2017 рік, що приведе до подальшого збільшення місцевих бюджетів. Також наступного року буде збільшено майже удвічі Фонд державного регіонального розвитку, повідомив Володимир Гройсман.

 

версія для друку