українська російська англійська
Олександр Саєнко: Для успішної реалізації реформ необхідно посилити інституційну спроможність системи держуправління
12.10.2016 | 20:08
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТРА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

Для успішної реалізації реформ необхідно посилити інституційну спроможність системи державного управління. Про це заявив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні Ізабель Дюмон.

В ході зустрічі обговорювалось питання підготовки кадрів для системи державної служби, розглядалась можливість запровадження в Україні нової моделі навчання держслужбовців на зразок діючого у Франції проекту ENA. Олександр Саєнко також поінформував посла Франції про впроваджені зміни в системі управління державою та їх перші результати.

Міністр Кабміну зазначив, що головними проблемами в питанні підготовки кадрів для держслужби є низький рівень оплати праці та престижності статусу службовця, недостатня вмотивованість для переходу на роботу в державний сектор, нестача викладацьких кадрів для навчання службовців. Підсумки перших конкурсів на заміщення посад категорії «А» засвідчили недостатню конкурентність і низький рівень підготовки учасників.

«Для якісного оновлення апарату державного управління потрібно кардинально змінювати систему навчання держслужбовців та підвищення їх кваліфікації і паралельно працювати над покращенням іміджу держслужби, над забезпеченням високого рівня оплати праці службовців та достатньої мотивації для вибору на користь роботи в сфері держуправління. І ми готові переймати досвід наших іноземних колег, яким вдалось вибудувати таку дієву і ефективну систему», - наголосив Олександр Саєнко.

Довідково

ENA (Національна школа адміністрації) – французька елітарна державна установа в сфері вищої післявузівської освіти та підвищення кваліфікації, перебуває у підпорядкуванні прем’єр-міністра Франції. Створена у 1945 році з метою демократизації доступу до вищих посад державного апарату. ENA входить до числа так званих вищих шкіл (фр. Grandes Ecoles) Франції. Серед провідних політиків, вищих чиновників, дипломатів та членів міжнародних організацій значна частина випускників ENA.

 

версія для друку