українська російська англійська
Україна, підписавши Конвенцію ООН про права дитини, взяла на себе зобов'язання з покращення добробуту дітей, - Сергій Устименко
13.10.2016 | 17:11
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

12 жовтня 2016 року відбулися парламентські слухання на тему „Права дитини в Україні: забезпечення, дотримання, захист”.

Як підкреслив заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Устименко, котрий брав у них участь, Україна, підписавши Конвенцію ООН про права дитини, взяла на себе зобов’язання з покращення добробуту дітей. Прийняття Закону „Про Загальнодержавну програму „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року” стало запорукою поступового наближення державної політики захисту прав дітей до міжнародних стандартів.

Крім представників парламентського корпусу, участь у слуханнях також взяли Уповноважений Президента України з прав дитини, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, представники місцевих органів влади, церков, громадськості, науковців та профільних управлінь облдержадміністрацій.

Головну увагу було зосереджено на проблемах дотримання прав дітей у державі. Зокрема, зазначалося, що в Україні посилюються негативні тенденції в сфері забезпечення та захисту прав дітей.

Окремі акценти були зроблені на проблемах захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених дітей, у тому числі дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Занепокоєння учасників парламентських слухань викликала і ситуація із забезпеченням права дітей на охорону здоров’я. Також обговорювалися питання щодо забезпечення повноцінного життя дітям з інвалідністю та інші.

Виступаючи у сесійній залі, Сергій Устименко поінформував, що у 2015-2016 роках у межах програми реформування соціальної сфери України відбулося скорочення соціальних програм щодо підтримки дітей. Зокрема, припинено фінансування фахівців із соціальної роботи, які працювали на попередження соціального сирітства у громадах за рахунок державних дотацій місцевим бюджетам. Також припинено фінансування санаторно-курортного лікування, оздоровлення та відпочинку дітей, дитячо-юнацьких спортивних шкіл за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Багатодітні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу позбавлені пільг на оплату житлово-комунальних послуг, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, втратили право на вступ поза конкурсом до вищих навчальних закладів; скасовано безкоштовне харчування учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

„Значна частина проблем у забезпеченні прав дітей викликана соціально-економічною кризою та російською агресією. Як наслідок, у державі посилюються негативні тенденції в сфері забезпечення та захисту прав дітей, оскільки питання захисту прав дітей відходять на другий план у діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування”, - сказав Сергій Устименко.

Він навів такі цифри: на сьогодні в Україні проживає понад 7 млн дітей, що становить 18 % усього населення країни. У тому числі: 151 тис. дітей з інвалідністю; близько 72 тис. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; майже 2,5 мільйона сімей з дітьми, які отримують різні види державної соціальної допомоги.

„Така статистика говорить про масштабність завдань і потребує максимально ефективних дій, особливо у сфері захисту найбільш вразливих категорій дітей”, - наголосив заступник Міністра соцполітики.

Загалом парламентські показали актуальність даної теми в українському суспільстві та підкреслили консолідацію Верховної Ради України, Уряду, центральних органів виконавчої влади, науковців, громадськості навколо забезпечення та захисту прав дітей.

Парламентські слухання визначили низку завдань, які необхідно розв’язати шляхом внесення змін до законодавства. Департамент захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики вже працює в цьому напрямі.

 

версія для друку