українська російська англійська
Уряд залучить інвестиції з ОАЕ на розвиток транспортної інфраструктури України, - зустріч Володимира Гройсмана із керівником групи компаній DP World
13.10.2016 | 18:19
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у четвер провів зустріч з Султаном Ахмед бін Салім, Головою ради директорів та Головним виконавчим директором групи компаній DP World (Об'єднані Арабські Емірати). Сторони обговорили можливості та потенційні сфери залучення інвестицій з ОАЕ в проекти в Україні.

Прем’єр-міністр привітав намір представників Об'єднаних Арабських Еміратів розпочати інвестиційну діяльність в Україні. Він наголосив, що створення якісного бізнес-клімату та забезпечення успіху інвесторів є одним з пріоритетів Уряду.

"Для нас важливо створення якісного клімату, щоб інвестиції, які заходять в Україну, були успішними, ефективними. Як Прем’єр-міністр готовий докладати усіх зусиль, щоб це відбулося", - наголосив Володимир Гройсман.

Наступного тижня Уряд започатковує роботу спеціального Офісу супроводження інвестицій, повідомив Прем’єр-міністр. Його менеджмент буде опікуватися супроводженням усіх проектів, що будуть реалізовуватися в Україні, а також їх подальшим моніторингом, щоб перешкоджати виникненню будь-яких проблем ведення бізнесу.

Прем’єр-міністр наголосив, що Україна має серйозні можливості до розвитку. Серед потенційних сфер для інвестування: енергетика, аграрний сектор, інфраструктура, ІТ-галузь, фармацевтика.

"Ми зацікавлені у розвитку інфраструктури, логістичних можливостей, портової інфраструктури і готові усіляко сприяти і супроводжувати ті проекти, які будуть для вас цікавими в Україні", - наголосив він.

Володимир Гройсман також запросив представників Об'єднаних Арабських Еміратів взяти участь у приватизації державних підприємств, що розпочинається в Україні.

Султан Ахмед бін Салім відзначив, що є багато можливостей для співробітництва в Україні.

Він повідомив, що під час зустрічі із Міністром інфраструктури України Володимиром Омеляном сьогодні було підписано лист про наміри, відповідно до якого домовлено про співпрацю компанії P&O Maritime з Одеським морським портом. Також було підписано Меморандум про співпрацю із DP World, зокрема щодо розвитку портової галузі України.

"Ми дуже зацікавлені у тому, щоби працювати в Україні", - зазначив керівник групи компаній DP World.

Султан Ахмед бін Салім висловив зацікавлення у створенні спеціальних економічних зон в Україні. Він також висловив готовність поділитися досвідом роботи митної служби Об'єднаних Арабських Еміратів.

У свою чергу Прем’єр-міністр відзначив важливість та корисність прикладу Об'єднаних Арабських Еміратів для України зокрема у контексті реформи української митниці та створення індустріальних парків.

"Я переконаний у тому, що ми нашу двосторонню співпрацю будемо поглиблювати заради нашого спільного успіху", - зазначив він.

Довідкова інформація

Компанія DP World була створена у 2005 році шляхом злиття еміратських операторів Dubai Ports Authority та Dubai Ports International. Структурно компанія входить до урядового інвестиційного холдингу - Dubai World.

Компанія здійснює управління 77-а діючими логістичними як морськими, так і континентальними терміналами та 50-а суміжними підприємствами у 40-а країнах світу на шести континентах та є одним із найбільших у світі портових операторів.

У Північній Америці DP World присутня у трьох канадських портах: Nanaimo Port, Port Metro Vancouver та British Columbia. У Європі компанія присутня у Бельгії, Франції, Німеччині, Нідерландах, Румунії, Іспанії, Туреччині, Великобританії. Компанія також має потужну присутність в Африці, Азії, передусім у КНР та Індії, а також інших регіонах світу. В ОАЕ DP World має активи у 4 портах: найбільшому за площею порту у світі Jebel Ali, Fujairah Port, Port Rashid та Al Hamriya Port.

У компанії працюють 37 тисяч співробітників із 110-ти країн світу. Таким чином, DP World географічно є найбільш диверсифікованим логістичним оператором.

 

версія для друку