українська російська англійська
Павло Клімкін зустрівся з представником ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунєю Міятович
13.10.2016 | 18:32
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ

Звільнення незаконно затриманого Кремлем українського журналіста Романа Сущенка має бути пріоритетом.

Про це заявив Міністр закордонних справ України Павло Клімкін 13 жовтня 2016 року під час зустрічі з Представником ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунєю Міятович.

Він наголосив на неприпустимості дій російської влади, яка, окупувавши Крим, розпочала на півострові системні утиски свободи слова та прав журналістів. Павло Клімкін звернув увагу на вимушене закриття на окупованій території фактично усіх незалежних ЗМІ, у тому числі кримськотатарського телеканалу ATR, переслідування та репресії стосовно журналістів, які висловлюють незгоду з російською окупацією українського півострова. Яскравим прикладом застосування репресій проти вільнодумців стало відкриття кримінальної справи проти журналіста Миколи Семени. У ході зустрічі було підкреслено, що така політика Кремля вимагає адекватного реагування та різкого засудження з боку міжнародної спільноти та інститутів ОБСЄ.

Зі свого боку, український міністр запевнив, що свобода слова та захист прав журналістів є однією з ключових прерогатив демократичного розвитку нашої держави.

 

версія для друку