українська російська англійська
США інтенсифікують допомогу Україні в оборонній реформі
13.10.2016 | 18:50
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася зі старшим стратегічним радником від США, генералом Джоном Абізейдом.

Іванна Климпуш-Цинцадзе високо оцінила надавану Сполученими Штатами підтримку в реформуванні оборонного сектору. Вона поінформувала американського колегу про те, що 5% ВВП України спрямовуються на національну безпеку й оборону. «Це вражаюча цифра. Багато реформ в Україні вже зроблено, але попереду ще чимало праці», – сказав генерал Абізейд, зазначивши, що НАТО та США зацікавлені в продовженні підтримки реформи національної безпеки й оборони в Україні. За його словами, важливо, що для подальшого реформування вже є ґрунтовна концептуальна база, зокрема, Стратегічний оборонний бюлетень.

Говорячи про практичне впровадження реформ, пан Абізейд не виключив можливого бюрократичного спротиву. Однак, на його думку, це не має бути вагомою перешкодою, адже схожі проблеми успішно подолали такі країни як наприклад Литва та Польща. Генерал Абізейд наголосив на важливості створення Ради оборонної реформи, до якої мають увійти стратегічні радники високого рівня з Великої Британії, Канади, Німеччини, Польщі та Литви. Ці радники працюватимуть над стратегічними напрямами оборонної реформи та моніторитимуть її прогрес.

«Важливим результатом реальної реформи сектора безпеки й оборони мають стати українські солдати, які будуть натреновані, озброєні та вдягнені за стандартами НАТО і будуть здатні значно ефективніше давати відсіч агресору і перемагати», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Сторони наголосили на важливості міжнародної єдності в питаннях глобальної безпеки та протидії російській агресії і солідарності реакції на порушення Кремлем міжнародного права.

 

версія для друку