українська російська англійська
Сучасна українська література буде представлена на 68-му Франкфуртському міжнародному книжковому ярмарку
14.10.2016 | 13:56
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Цьогоріч над формуванням національного стенду України  на  68-му Франкфуртському ярмарку, який триватиме з 19 по 23 жовтня,  вперше працювала  робоча група  до складу якої увійшли представники Міністерства культури, Міністерства закордонних справ, Міжнародного фестивалю Книжковий Арсенал, ГО «Форум видавців у Львові», Мiжнародної лiтературної корпорацiї MERIDIAN CZERNOWITZ, Української асоціації видавців.

Зокрема,  Книжковий  Арсенал долучився до  формуванням контенту національного стенду, який представить не тільки видавців, а й роботи українських ілюстраторів та учасників конкурсу найкращого книжкового дизайну, заснованого цього річ спільно з Гете-Інститутом в Україні. Функціональний дизайн стенду, запропонований командою культурної дипломатії МЗС України та майстернею IZOLAB платформи культурних ініціатив «Ізоляція», є інтерпретацією авангардних архітектурних ідей Казимира Малевича. Мінімалістична візуальна концепція проекту, створена Альоною Соломадіною, арт-директоркою Мистецького Арсеналу, інспірована кольоровими та типографічними експериментами Флоріана Юр'єва, самобутнього митця-дослідника, який багато років викладав на графічному факультеті Української академії друкарства у Києві.

На Франкфуртському міжнародному книжковому ярмарку національний стенд  України представить здобутки понад 12 українських видавництв, серед них «Видавництво Старого Лева», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Веселка», «Либідь», «Фоліо», «Веселка»,  «Богдан», «Апріорі»  та інші.

Національний стенд України крім сучасної української літератури, представить також актуальну мистецьку тематику, видання «Родоводу», графічні історії Nebeskey та креативні путівники від видавництва «Основи».

На національному стенді України буде працювати майданчик для презентаційних заходів. Під час Франкфуртського книжкового ярмарку відбудуться творчі зустрічі з відомими  українськими письменниками - Юрієм Андруховичем, Іриною Цілик, Сергієм Жаданом, Катериною Бабкіною.

Запланована також низка  тематичних дискусій: “Поезія на тлі війни, війна на тлі поезії”, “Україна: що може поезія у часи війни?”, “Літературні ландшафти України сьогодні”, “Політика та культура в Україні - між нав’язуванням, пристосуванням, байдужістю та конфліктом”   -  за участі українських письменників Сергія Жадана, Юрія Андруховича, Ірини Цілик,  німецького поета Макс Чоллек, літературознавця  Томаса Шпарра, німецького публіциста та журналіста Бориса Райтшустера. Модератором цих зустрічей буде відомий радіожурналіст Ігор Померанцев. Куратором літературної програми Українського національного стенду на Франкфуртському книжковому ярмарку 2016  виступила  директорка міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz Євгенія Лопата.

У рамках роботи національного стенду України відбудеться презентація англомовного перекладу книги "Казимир Малевич. Київський період" (видавництво Родовід за сприяння Міністерства закордонних справ України та підтримки Фонду родини Загорій) за участі знаних у всьому світі експертів, мистецтвознавців Жана-Клода Маркаде (Франція) та професорки Мирослави Мудрак (США), а також презентація сучасної енциклопедії «Ukraine. The Best. Культурний простір від А до Я», англомовного видання книги Наталії Мусієнко "Мистецтво Майдану" за підтримки Міжнародного Фонду Відродження і сприяння МЗС України, фотокнига Кирила Головченка «Відпустка».

На міжнародній сцені Франкфуртського ярмарку буде презентована  книжка Бориса Ложкіна “Четверта республіка”. Завершить програму стенду зустріч із журналістом і мандрівником Богданом Логвиненком з нагоди виходу книг «Saint porno», «Перехожі».

Офіційне відкриття  українського національного стенду відбудеться 19 жовтня за участі Міністра культури України Євгена Нищука, Надзвичайного і Повноваженого посла України в Німеччині Андрія Мельника, Генерального консула України у Франкфурті-на-Майні Алли Польової, виконавчого директора видавництва Suhrkamp Томаса Шпара, видавця книги “Ukraine. The best” Юрія Комелькова.

Нагадаємо, що в липні 2016 року за ініціативи Міністерства культури України Уряд вніс зміни до пункту 21 додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014 р. № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету», забезпечивши таким чином участь України у 68-му Франкфуртському міжнародному книжковому ярмарку.

 

версія для друку