українська російська англійська
Румунія, Республіка Молдова та Україна провели спільну операцію у сфері протидії митним правопорушенням
17.10.2016 | 12:15
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Відповідно до оперативного плану «Боротьба з незаконним обігом тютюнових виробів - 2016» протягом  15-30 вересня 2016 року митні адміністрації Румунії, Республіки Молдова та України провели митну операцію по боротьбі з незаконним обігом тютюнових виробів.

Заходи були спрямовані на викриття незаконних каналів переміщення тютюнових виробів через українсько-румунську та молдовсько-румунську ділянки кордону автомобільними і залізничними видами транспорту; встановлення причетних фізичних та юридичних осіб, притягнення таких осіб до відповідальності; а також удосконалення обміну інформацією між митними органами України, Румунії та Республіки Молдова про підозрілі поставки тютюнових виробів.

«Організація та проведення митницями України, Румунії та Молдови спільних оперативних заходів по боротьбі з незаконним переміщенням тютюнових виробів є важливими», - заявив в. о. заступника Голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан.

«У період з 15 по 30 вересня 2016 року українські митники взяли безпосередню участь у проведенні активної фази спеціальної митної операції», - додав він.

За результатами вжиття посилених заходів контролю за законністю переміщення тютюнових виробів через українсько-румунську ділянку кордону, митницями ДФС у вищевказаний період попереджено 56 спроб незаконного переміщення з митної території України в напрямку Румунії 197,5 тис. шт. цигарок, вартість яких на українському ринку складає близько 160 тис. грн.

Крім того, вилучено 7 транспортних засобів, що безпосередньо використовувались порушниками з метою незаконного переміщення тютюнових виробів шляхом використання спеціально виготовлених сховищ.

Відповідно до інформації, яка надсилалась митними органами Румунії, під час проведення активної фази операції компетентними органами Румунії на українсько-румунській ділянці кордону вилучено 193,3 тис. шт. цигарок та 231 кг тютюну для кальянів.

Загалом, спільними зусиллями митних адміністрацій Румунії, Республіки Молдова та України було конфісковано більше 723 тис. цигарок.

Також внаслідок здійснення обміну оперативною інформацією між митними органами України, Румунії, Сербії та Угорщини з метою забезпечення контролю за поставками тютюнових виробів, що мають ознаки сумнівності, було попереджено спробу незаконного переміщення через угорсько-українську ділянку кордону 12 млн шт. цигарок торгових марок «Marble», «Ashima», «Ashima Slims».

Відповідно до отриманих документів вказані тютюнові вироби були відправлені з території Сербії на адресу української компанії та переміщувались транзитом територією Румунії. За вказаним фактом розпочато розслідування Європейським офісом по боротьбі з шахрайством (OLAF).

«Результати цієї операції підтверджують, що завдяки розвитку співробітництва митних служб незаконний обіг товарів може бути значно знижений», - підкреслив Мирослав Продан.

 

версія для друку