українська російська англійська
Остап Семерак: "Канада готова долучитися до реформування в Україні сфери надрокористування"
17.10.2016 | 13:35
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Мінприроди працює над проектом Концепції реформування Державної служби геології та надр, який враховуватиме досвід у цій сфері провідних країн світу. Про це під час підписання Меморандуму про співпрацю у сфері геології та надр між Україною та Канадою розповів Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Він зазначив, що для України є цікавою модель реформування використання надр, яка свого часу була запроваджена у Канаді. 

"Наша концепція реформування сфери надрокористування на цьому етапі базується здебільшого на європейському досвіді та останніх проведених аналізах європейською комісією. Сьогодні колеги з Канади виявили бажання також долучитися як експерти щодо реформи користування надрами. Розраховую, що це буде взаємовигідне співробітництво для науковців обох країн", - зазначив  Остап Семерак.

Водночас, повертаючись до теми реформування Державної служби геології та надр, Остап Семерак зазначив, що в Україні буде докорінно змінено систему функціонування сфери геології та надр.

"У Службі геології повинні працювати геологи, а не заінтересовані бізнесмени. Ми повинні забрати з цієї служби такі функції контролю. Геоконтроль повинен перейти до моніторингово-контрольної служби і геологи повинні займатися розвідкою нових родовищ. Не дивлячись на тривалий занепад науки в Україні, вдалося зберегти досить сильне вітчизняне ядро геологічного співтовариства. Саме ці люди повинні працювати у новій Службі", - підкреслив Остап Семерак.

Міністр також зазначив, що для усунення корупційної складової щодо видачі відповідних ліцензій та дозволів держава має перейти до відкритих конкурсів чи аукціонів з продажу спецдозволів.

"Слід розділити функції Держгеонадр. Не може одна установа займатися і розвідкою, і наданням спецдозволів на видобування, а потім сама ж перевіряти їх виконання. На цьому неодноразово наголошували наші міжнародні партнери та рекомендували розділити виконання функцій», - резюмував Остап Семерак.

Остап Семерак також висловив надію, що канадські та українські експерти і науковці будуть працювати спільно в рамках проектного офісу, який буде створено при Мінприроди

 

 

версія для друку