українська російська англійська
Під головуванням Павла Розенка відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з адаптації Цілей сталого розвитку в Україні
17.10.2016 | 17:05
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

17 жовтня під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка за участю керівництва та агентств системи ООН відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з адаптації Цілей сталого розвитку (ЦСР) в Україні, на якому були презентовані результати адаптації ЦСР в Україні та основні положення Національної доповіді «ЦСР:Україна».

На засіданні були присутні Джихан Султаноглу - асистент Генерального секретаря ООН, керівник Регіонального бюро ПРООН у країнах Європи та СНД, Янтомас Хімстра – директор Представництва ПРООН в Україні, Ніл Вокер – координатор системи ООН в Україні, постійний представник Програми розвитку ООН в Україні, інші представники керівництва та агентств системи ООН, члени Міжвідомчої робочої групи .

"За останні місяці  Україна провела значну роботу з процесу адаптації ЦСР. Ми знаємо, що за оцінками ПРООН Україна є однією з лідерів у регіоні щодо суттєвого просування  в процесі адаптації ЦСР», - сказав Павло Розенко, відкриваючи засідання.

Віце-прем’єр-міністр нагадав, що станом на жовтень 2016 року в Україні реалізується 10 проектів організацій ООН, а за весь період співробітництва від організацій системи ООН Україні було надано ресурсів на суму понад 200 млн. доларів США для реалізації більше, ніж 200 проектів міжнародної технічної допомоги у сферах захисту прав людини, соціальної допомоги, розбудови громадянського суспільства, охорони навколишнього природного середовища та атомної енергетики.

Павло Розенко відзначив, що робота щодо досягнення ЦСР проводиться не лише на національному, а й на регіональному рівнях. «Протягом липня – вересня цього року у 10 містах – Дніпрі, Сумах, Житомирі, Луцьку, Запоріжжі, Черкасах, Чернівцях, Ужгороді, Маріуполі та Тернополі, -  відбулися регіональні консультації щодо адаптації та локалізації Порядку денного розвитку до 2030 року  та 17 ЦСР», - повідомив він.

«Безумовно в процесі визначення для України  національних завдань та індикаторів ЦСР на довгострокову перспективу ми маємо враховувати і глобальні орієнтири розвитку, принципи сталого розвитку та суспільну думку щодо бачення майбутнього розвитку країни», - зауважив Павло Розенко.

«Наразі перед Україною постають нові виклики, пов’язані з  адаптацією Цілей сталого розвитку, визначення національних пріоритетів в усіх сферах  соціально-економічного розвитку та необхідністю їх виконання впродовж 15 років», - підкреслив Віце-прем’єр.

Павло Розенко висловив переконання, що робота щодо досягнення ЦСР стане основою для подальших реформ та перетворень в Україні.

 

 

версія для друку