українська російська англійська
Прем'єр-міністр обговорив із керівниками французьких компаній шляхи поліпшення інвестиційного клімату в Україні
18.10.2016 | 12:54
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у вівторок провів зустріч із керівниками французьких компаній в Україні, під час якої обговорив питання поліпшення ведення бізнесу в Україні та створення сприятливих умов для залучення інвестицій в країну.

Зустріч була проведена напередодні Французько-українського бізнес-форуму, який відбудеться у рамках робочого візиту Прем’єр-міністра України до Франції 27-28 жовтня у Парижі.

"В період трансформації України [у бізнесу] виникають певні нетипові проблеми. Але завдання Уряду - ці проблеми знімати з порядку денного і зробити все для того, щоб ваші інвестиції, ваш бізнес були успішними", - підкреслив Голова Уряду, звертаючись до представників крупних французьких компаній.

Уряд зацікавлений у тому, щоб бізнес не мав проблем із українськими митницею, податковою та іншими контролюючими структурами, наголосив Прем’єр-міністр.

За його словами, амбітне завдання Уряду - відновити економічне зростання - неможливо зробити без якісного інвестиційного та бізнес-клімату у країні.

У цьому напрямку Уряд вживає необхідних заходів. Так, відбуваються регулярні зустрічі із бізнесом.

"Для мене дуже важливо розуміти, який реальний стан справ, які є проблеми, успіхи, у чому потрібна підтримка держави і де держава має стати надійним партнером для інвестицій, які приходять в Україну", - заявив Володимир Гройсман.

Завтра Уряд прийме рішення про створення спеціального Офісу супроводження інвестицій, який буде своєрідною "точкою входу" інвестицій, займатиметься супроводженням спочатку великих і середніх інвестиційних проектів в Україні та моніторингом бізнес-середовища, поінформував Прем’єр-міністр.

"Ми готові взяти на себе зобов'язання підтримки і супроводження ваших інвестиційних проектів "під ключ". Це буде наше завдання", - зазначив він.

Володимир Гройсман позитивно відзначив внесок французького бізнесу у розвиток національної економіки та двосторонніх відносин. Разом з тим, він зауважив, що потенціал розвитку торговельно-економічної співпраці України та Франції є набагато більшим, аніж реальний стан справ.

Прем’єр-міністр висловив переконання в успіху та результативності Французько-українського бізнес-форуму, який має відбутися наприкінці жовтня у Парижі.

"За останні півроку ми чітко даємо сигнали: ми хочемо, щоби ви були успішні, і ми готові на вас працювати. Ви маєте працювати на свої компанії і на нашу країну, а ми готові працювати на вас. Ми готові йти цим шляхом. Ситуація буде змінюватися, і ми будемо вирішувати ті проблеми, які є у нас сьогодні", - підкреслив Володимир Гройсман.

Під час спілкування із представниками українського Уряду керівники французьких компаній окреслили основні проблеми, що заважають діяльності іноземних компаній в Україні та залученню нових інвестицій.

Вони відзначили позитивні зрушення у бізнес-кліматі в Україні. Зокрема, керівники французьких компаній зауважили, що за останні кілька місяців спостерігається повернення іноземних інвестицій в Україну. Також, за їхніми словами, протягом останніх трьох місяців в Україні покращилася ситуація із повернення ПДВ.

Відповідаючи на питання Прем'єр-міністра, керівник компанії SANOFI в Україні Граньє Гюлєм зазначив, що в Україні останнім часом була набагато спрощена процедура реєстрації ліків.

У свою чергу, Президент Франко-української торгово-промислової палати Томас Моро після закінчення зустрічі відзначив, що таке обговорення із французьким бізнесом на рівні Голови Уряду відбувається вперше.

"Це саме та конкретика, якої ми чекали. Ми плануємо працювати тут надалі, і саме ці зустрічі, цей тон, цей меседж нам потрібен, який би дав нам зрозуміти, що щось відбувається", - зазначив Томас Моро.

Він також наголосив, що протягом останнього часу відбуваються зміни у покращенні інвестиційного клімату в Україні, зокрема, на прикладі відшкодування ПДВ та проведення дерегуляції та децентралізації.

"Багато компаній не могло отримати це відшкодування протягом багатьох років. Коли пан Гройсман опинився на чолі Уряду, ця проблема була вирішена протягом кількох місяців. Великі суми для великих компаній чи маленькі суми для маленьких компаній - проблема була вирішена, і це один з тих індикаторів, який показує, що ситуація дійсно змінюється на краще. Також реформи у різних секторах – дерегуляція, децентралізація. Це все працює. Звичайно, нам завжди хочеться більше. Але однозначно вже зміни є", - зауважив Президент Франко-української торгово-промислової палати.

 

версія для друку