українська російська англійська
Остап Семерак: Кілька українських екологічних програм можуть потрапити у пріоритети фінансування програм ЄС
18.10.2016 | 13:18
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Європейський Союз готовий підтримати реформу Держекоінспекції, надаючи не лише експертно-консультаційну, але і фінансову допомогу.  Про це йшлося під час зустрічі Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака з Єврокомісаром з питань навколишнього середовища, морських справ та рибальства Кармену Веллою, яка відбулася у рамках Міністерської наради з питань навколишнього середовища та зміни клімату Східного партнерства.

Кармену Велла відзначив позитивні тенденції в реалізації екологічної політики в Україні та гармонізацію вітчизняного законодавства із європейським, зокрема, ухвалення законів України «Про оцінку впливу на довкілля» та «Про стратегічну екологічну оцінку».

«У цьому контексті варто також відзначити закон, який переводить систему управління водними ресурсами України на басейновий принцип. Адже реформа Держводагентства на часі, і принцип басейнового управління водних ресурсів - основа цієї реформи. Поки не називатиму конкретних цифр, але розраховую, що у пріоритети фінансування програм ЄС можуть потрапити і кілька українських екологічних програм», - розповів Міністр екології та природних ресурсів.

Також у ході зустрічі окрему увагу було приділено створенню в Україні Національної стратегії поводження з відходами, над якою працюють фахівці Мінприроди та провідні міжнародні і вітчизняні експерти.

«Європейські політики повністю підтримують  ініціативу Мінприроди створити Національну стратегію поводження з відходами та виробити чіткий план її реалізації», - резюмував Остап Семерак.

Нагадаємо, українська делегація під головуванням Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака взяла участь у Міністерській нараді з питань навколишнього середовища та зміни клімату за участю міністрів Європейського Союзу та країн Східного партнерства,  відповідальних за питання навколишнього середовища та зміни клімату.

Основною метою Міністерської наради стало обговорення проблемних питань та можливих шляхів співпраці у сфері навколишнього середовища і зміни клімату між країнами ЄС та Східного партнерства.

 

версія для друку