українська російська англійська
Микола Кузьо: Україна підтримала скорочення використання у світі речовин з парниковим ефектом, які провокують глобальне потепління
18.10.2016 | 14:35
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Українська делегація під головуванням заступника Міністра екології та природних ресурсів Миколи Кузьо 8-15 жовтня 2016 року взяла участь у 28-й нараді сторін Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар, яка відбувалася у м. Кігалі (Республіка Руанда). 

На зустрічі в м. Кігалі сторони Монреальського протоколу досягли згоди щодо скорочення використання гідрофторвуглеців – потужних парникових газів, які мають значно більший вплив на клімат ніж двоокис вуглецю, оскільки їх потенціал глобального потепління у 10 тисяч разів більше.

"Під час наради було ухвалено важливе рішення  - прийняти поправку до Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар. Прийняття цієї поправки для України - це продовження формування і реалізації цілісної кліматичної політики у контексті наших зобов'язань, передбачених Угодою про асоціацію та Паризькою угодою», — прокоментував результати наради Сторін Микола Кузьо.

Він зазначив, що ухвалені зміни — це хороша можливість для України запроваджувати нові технології та проводити модернізацію різних секторів економіки.

Довідково

Монреальський протокол це один з найважливіших та найуспішніших міжнародних договорів у сфері захисту навколишнього середовища, завдяки якому вдалося заборонити виробництво і використання 100 видів хімікатів, які завдають шкоди озоновому шару.

Нагадаємо, 4 листопада 2016 року набирає чинності Паризька угода, що має замінити Кіотський протокол, дія якого закінчується у 2020 році. Наша країна однією з перших у регіоні ратифікувала цю кліматичну угоду.

 

версія для друку