українська російська англійська
У Херсоні дали старт пілотному проекту Мін’юсту «шлюб за добу»
18.10.2016 | 16:14
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

Від сьогодні у Херсоні почав діяти пілотний проект Міністерства юстиції «Шлюб за добу». У перший день новою послугою скористалися 3 пари, серед яких були молодята з тимчасового окупованого Криму та подружжя з непідконтрольних українській владі територій Донецької області. Вони спеціально приїхали до Херсона аби узаконити свої стосунки і отримати легальне українське свідоцтво про шлюб.

Молодят особисто привітав заступник Міністра юстиції Сергій Петухов, який відвідав з одноденною робочою поїздкою Херсонську область.

«Цей проект – маленький вклад для того, щоб українці безперешкодно могли створити сім’ю, щоб вони жили в мирі, народжували дітей і робили нашу країну сильнішою. Для мене велика честь, що ви сьогодні стали першими парами на Херсонщині, які взяли участь у цьому проекті й створили сім’ї. Я бажаю вам миру, щастя, великого кохання і багато діточок», – наголосив Сергій Петухов.

За його словами, запуск цього проекту саме у Херсоні є дуже важливим, оскільки він створює комфортні умови для реєстрації шлюбу жителями окупованих регіонів, які не можуть реалізувати право на шлюб за місцем свого проживання. Завдяки проекту «Шлюб за добу» їм більше не знадобиться кілька разів перетинати лінію розмежування, щоб офіційно оформити свої стосунки.

Херсон став шостим містом після Києва, Одеси, Львова, Сєверодонецька та Маріуполя, де одружитися можна за новою процедурою.

У рамках поїздки він також відвідав Херсонську міську клінічну лікарню ім. Афанасія і Ольги Тропіних, де з вересня минулого року реалізовано ще один важливий соціальний проект – вручення свідоцтв про народження безпосередньо в медичному закладі.

З рук заступник Міністра юстиції перші документи нових громадян України отримали батьки 2 малюків.

«Даний проект є одним з найбільш популярних серед населення. З моменту запровадження сервісу свій перший документ за новою процедурою на Херсонщині отримали 2531 новонароджених», - зазначив він.

У ході візиту Сергій Петухов також ознайомився з роботою Каланчацького та Новокаховського бюро правової допомоги, поспілкувалися з працівниками бюро та провів прийом громадян.

Окрім того, він зустрівся з викладачами та студентами юридичного факультету Херсонського державного університету.

 

версія для друку