українська російська англійська
Розпочав свою роботу 68-й Франкфуртський ярмарок, на якому Україна представляє національний стенд і насичену літературну програму
18.10.2016 | 20:10
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

18-19 жовтня Міністр культури Євген Нищук перебуває з робочим візитом у Франкфурті-на-Майні, де на найбільшому у світі книжковому ярмарку, Україна представляє національний стенд і насичену літературну програму.

Сьогодні Євген Нищук оглянув національний стенд України на 68-му Франкфуртському ярмарку та майданчик для презентаційних літературних заходів.

Також Міністр культури зустрівся з Генеральним консулом України у Франкфурті-на-Майні Аллою Польовою та обговорив особливості підготовки та представлення національного стенду України на цьогорічному книжкового форумі.

Нагадаємо, що за ініціативи Міністерства культури України Уряд вніс зміни до пункту 21 додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014 р. № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету», забезпечивши таким чином участь України у 68-му Франкфуртському міжнародному книжковому ярмарку. Окрім того, за ініціативи Мінкультури цьогоріч вперше над формуванням національного стенду України працювала робоча група до складу якої увійшли представники Міністерства культури, Міністерства закордонних справ, Міжнародного фестивалю Книжковий Арсенал, ГО «Форум видавців у Львові», Мiжнародної лiтературної корпорацiї MERIDIAN CZERNOWITZ, Української асоціації видавців.

Національний стенд України представить на міжнародному книжковому форумі здобутки понад 12 українських видавництв, в тому числі, крім сучасної української літератури, актуальну мистецьку тематику, видання «Родоводу», графічні історії Nebeskey, креативні путівники від видавництва «Основи», а також роботи українських ілюстраторів та учасників конкурсу найкращого книжкового дизайну, заснованого цього річ спільно з Гете-Інститутом в Україні.

У програмі українського стенду заплановані зустрічі з українськими авторами - Сергієм Жаданом, Юрієм Андруховичем, Катериною Бабкіною, Іриною Цілик, Ігорем Померанцевим (зустрічі з цими авторами розпочалися ще 17 жовтня в Берліні) та іншими відомими авторами. А також ціла низка літературних заходів та презентацій впродовж роботи 68-го Франкфуртського книжкового ярмарку, який триватиме до 23 жовтня.

Офіційне відкриття українського національного стенду відбудеться 19 жовтня за участі Міністра культури України Євгена Нищука, Надзвичайного і Повноваженого посла України в Німеччині Андрія Мельника, Генерального консула України у Франкфурті-на-Майні Алли Польової, виконавчого директора видавництва Suhrkamp Томаса Шпара, видавця книги “Ukraine. The best” Юрія Комелькова.

 

версія для друку