українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася із членами Комітету у закордонних справах Палати громад Парламенту Великої Британії
19.10.2016 | 10:06
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася із членами Комітету у закордонних справах Палати громад Парламенту Великої Британії.

У травні цього року у вищезазначеному Комітеті розпочалися слухання на тему «Відносини Великої Британії з РФ». Порядок денний слухань передбачає обговорення стану та перспектив британсько-російських відносин, потенційних наслідків для світу, у тому числі в контексті міжнародної безпеки, зовнішньої політики РФ щодо України та здатності Уряду Великої Британії дати адекватну відповідь діям та прагненням Москви. Очікується, що в підсумковому документі за результатами слухань до кінця року Парламент Об`єднаного Королівства внесе на розгляд Уряду пропозиції щодо подальшої політики відносно РФ.

Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала британських парламентаріїв про масштаби російської агресії на Сході України і високо оцінила роль візиту своїх співрозмовників у Донецьку та Луганську область. «Надзвичайно важливо, що ви на власні очі побачили, що там відбувається. Ваше відвідання Сходу України забезпечить більшу об`єктивність звіту щодо ситуації в Донецькій та Луганській областях», – зазначила Віце-прем`єр. За словами британських парламентаріїв, перебування на території нашої держави російських військ є неприпустимим порушенням міжнародного права. Сторони погодилися з тим, що міжнародна спільнота повинна робити більше, аби змусити Росію поважати міжнародне право і міжнародно визнані кордони сусідів. У цьому контексті було порушено тему продовження санкцій щодо РФ. «Кремль повинен бачити єдину позицію світу і силу. Лише це, а не політика умиротворення, може стримати агресора», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Окрім цього, під час зустрічі йшлося про європейську інтеграцію нашої держави та процес впровадження реформ. Незважаючи на Brexit, парламентарії Великої Британії запевнили у цілковитій підтримці Лондоном євроінтеграції України. На їхню думку, зближення України з ЄС вигідне і Києву, і Брюсселю. Також Віце-прем`єр-міністр поінформувала гостей про перші результати впровадження реформ в Україні і подякувала Великій Британії за допомогу, яку Лондон надає Києву на цьому шляху.

 

версія для друку