українська російська англійська
Наше спільне завдання – локалізація та зупинення епідемії АЧС, – Тарас Кутовий
19.10.2016 | 11:45
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ І ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Наше спільне завдання – локалізація та зупинення епідемії АЧС. На цьому наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий під час екстрених зборів щодо питання поширення африканської чуми свиней в України.

Участь у зборах брали зокрема Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, директор департаменту тваринництва Микола Кваша, представники асоціації «Свинарі України» та господарств-учасників об’єднання.

Міністр повідомив, що для запобігання поширенню АЧС необхідно вжити таких заходів:

1) створити мобільні бригади з представників поліції та ветеринарів, які зможуть заходити на подвір'я та перевіряти машини на постах;

2) залучити в роботу пересувні спалювальні комплекси для інфікованої свинини з метою оперативної локалізації спалахів;

3) найголовніше для допомоги галузі – забезпечити перерозподіл грошей із бюджету на виплату компенсацій. Міністр нагадав, що наразі готується законопроект про ветеринарну поліцію на кшталт італійської. «Щойно він буде готовий, плануємо внести в парламент як першочерговий для розгляду». До того ж Міністр запропонував виплачувати компенсацію за втрачене поголів’я не лише присадибникам, а й підприємствам. Так частка відшкодування залежатиме від рівня біобезпеки свинокомплексу.

Наприкінці наради Кутовий наголосив, що наступна зустріч запланована на п’ятницю для фіналізації завдань і вживання конкретних дій.

 

версія для друку