українська російська англійська
Прем'єр-міністр представив Звіт Уряду за II - ІІІ квартали
19.10.2016 | 14:15
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Кабінету Міністрів України у середу представив Звіт Уряду за ІІ-ІІІ квартали 2016 року.

Володимир Гройсман нагадав, що після формування нового Кабінету Міністрів був напрацьований План антикризових дій Уряду.

Прем’єр-міністр наголосив, що одним з найважливіших пріоритетів для Уряду є розвиток національної економіки, звідки можливо реінвестувати ресурси в якість життя українських  громадян.

Голова Уряду підкреслив, що сьогодні в Україні спостерігається економічне зростання.

Зокрема, за статистичними показниками, обсяги промислового виробництва в Україні зросли на 2% після тривалого періоду падіння, індекс будівельної продукції – на 11,9 %, уповільнення інфляційних процесів: за дев’ять місяців 2016 р. – 6,4% порівняно із 43,3% за 2015 р.

Середньомісячна заробітна плата у січні-серпні 2016 року зросла на 24,4 % і становить 4 944 гривні.

Також спостерігається зростання обсягу залучення інвестицій понад 2,5 млрд дол., що на 19 % більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

"Я говорю про це як про ознаки. Ми маємо сьогодні позитивні сигнали, але позитивні сигнали мають підійти до відчуття кожної української родини. Можливо, у цифрах ми бачимо мінімізацію негативних впливів, але я би дуже хотів, щоб кожна українська родина відчула, що насправді ситуація змінюється, є більше роботи, заробітної плати, економіка зростає", - наголосив Володимир Гройсман.

Говорячи про вжиті Урядом заходи у різних секторах, Прем’єр-міністр виділив низку напрямків роботи Кабінету Міністрів.

Так, одним з важливих питань роботи Уряду є підвищення якості державного управління та державних послуг.

"Наше завдання - через заходи, передбачені нашим планом і змінами до законодавства, створити державну службу з професійним корпусом, створити систему, яка була би доброзичливою до людини щодо надання тих чи інших послуг з боку держави, - зазначив Володимир Гройсман. - Ми вважаємо перезавантаження державної служби на нових професійних засадах позитивно вплине на якість життя самої влади".

У цьому контексті Прем’єр-міністр зазначив, що Уряд затвердив стратегію реформування державного управління на 2016-2020 рр., започаткував впровадження нового Закону про державну службу.

Також було утворено Комісію з питань вищого корпусу державної служби, затверджено її персональний склад, і вона вже почала роботу.

Оголошено 52 конкурси на вакантні найвищі посади, зокрема нещодавно оголошено конкурси на посади державних секретарів – нової інституції у системі державного управління, зазначив Володимир Гройсман.

Уряд активно впроваджує електронне урядування. Так, в рейтингу ООН з електронного урядування- E-Government Development Index - Україна просунулася на 25 позицій.

При цьому Прем’єр-міністр виступив за максимальне впровадження електронних сервісів та мінімізацію контактів громадян із представниками влади щодо отримання державних послуг.

Уряд запровадив повноцінний електронний документообіг з усіма центральними органами влади. Також впроваджено електронні петиції як механізм звернення громадян до влади.

Кабінет Міністрів України запроваджує електронні адміністративні послуги. Наразі їх 6 - у сфері будівництва, три - у земельній сфері.

Володимир Гройсман зазначив, що оприлюднено більше 6,5 тис наборів даних від більш ніж 700 зареєстрованих розпорядників, що підвищує відкритість влади і дає можливість аналізувати процеси у державі.

Також розпочато запровадження автоматизованого обміну даними між державними реєстрами та базами даних.

Реформа з децентралізації влади дала можливості до об'єднання територіальних громад та фінансової децентралізації, що сприяє розвитку місцевої економіки, зауважив Голова Уряду.

Наразі в Україні нараховується 184 об'єднаних територіальних громад. Ще у 184 громадах вибори призначені на 11 та 18 грудня.

"Це свідчить, що люди почали використовувати механізм добровільного об'єднання для того, щоб бути сильнішими, щоб мати нові фінансові інструменти і щоб врешті-решт виходити з тієї кризи, в якій ми, на превеликий жаль, знаходимося десятиріччя", - наголосив Володимир Гройсман.

Через нові механізми Державного фонду регіонального розвитку 2880 проектів реалізуються чи вже реалізовані, повідомив Прем’єр-міністр.

"Це означає, що держава робить свій внесок у розвиток інфраструктури в тих чи інших областях, містах, районах і селах для того, щоб підтримати місцеві ініціативи. Це справжнє партнерство, яке потрібно посилювати", - зазначив він.

Уряд також передає повноваження на місця зокрема у сферах реєстрації будівництва нерухомості, бізнесу, місця проживання.

Говорячи про пріоритет макроекономічної стабілізації та забезпечення сталого економічного зростання, Прем’єр-міністр зауважив, що Уряд вчасно вніс в Парламент проект Бюджету на 2017 рік з чітко визначеними пріоритетами, серед яких такі сфери: національна безпека і оборона, масштабна реконструкція доріг, збереження децентралізації, підтримка середніх та малих фермерських господарств, машинобудування, дипломатії, культури, енергоефективності, "що дасть можливість забезпечити зростання і стати по-справжньому  сильною, незалежною державою".

Уряд розпочав реформу митної служби, у рамках якої буде передбачено виконання оперативних завдань, знищення тіньових схем і проведення масштабної реформи, зазначив Володимир Гройсман.

План дій реформи, розроблений спільно з американськими партнерами, передбачає зокрема перезавантаження системи внутрішньої безпеки ДФС, публічний відбір працівників, упровадження ефективних технічних засобів.

"Нам потрібно, щоб українська митниця була надійна, відкрита з точки зору доступу до інформації і розуміння того, що відбувається, які товари постачаються. Українська митниця має бути настільки надійна, щоби будь-яка контрабанда або "сірий імпорт" не міг би пройти без уваги правоохоронної системи", - наголосив Голова Уряду.

Прем’єр-міністр наголосив, що цього року було створено сервіс "Єдиного вікна", запроваджено мобільні групи із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи, змінено підходи щодо визначення митної вартості, створено міжрегіональну митницю, що дає можливість робити несподівані ротації у митниці.

За останній період надходження до бюджету від митниці зросли на 8,5 млрд грн, це близько 17% порівняно з відповідним періодом 2015 року.

"Те що, сьогодні українська митниця демонструє збільшення плати в український Бюджет, говорить про те, що ми зможемо наводити і далі там порядок, а при системних змінах ситуація буде кардинально змінена", - підкреслив Володимир Гройсман.

Уряд має на меті покращити систему адміністрування податків. У цьому контексті Прем’єр-міністр нагадав, що Уряд схвалив законопроект, розроблений Мінфіном протягом 4 місяців спільно з експертами, про зміни до Податкового кодексу у частині адміністрування податків. Кабінет Міністрів очікує його остаточного обговорення на Національній Раді Реформ та сподівається на ухвалення Парламентом.

Уряд також "один раз і назавжди" наведе порядок у питанні повернення ПДВ, запровадить канікули для новостворених підприємств щодо податку на прибуток та інші рішення, що унеможливлять виведення з обігу через конвертаційні центри коштів, запевнив Прем’єр-міністр.

"Треба врешті-решт створити такі механізми, які не дали би жодному контролюючому органу тиснути  на український бізнес", - зазначив Володимир Гройсман.

Він зазначив, що Уряд налагодив постійний зв'язок із бізнесом, міжнародними бізнес-асоціаціями, що дає можливість зрозуміти його проблеми.

"Хочеш створити підприємство в Україні, хочеш створити робочі місця - внутрішній ти інвестор або зовнішній - ми будемо працювати на тебе для того, щоби ти створив успішно свій бізнес. Будеш успішний ти як бізнесмен - буде успішним той, хто в тебе працює і їхні родини, і врешті-решт Україна", - підкреслив Голова Уряду.

Уряд концентрує увагу над підвищенням ефективності управління державними підприємствами, окремо зауважив Прем’єр-міністр.

Через зміну менеджменту державних підприємств, запровадження наглядових рад Уряд прагне забезпечити якісне управління державними активами, "щоби вони не брали кошти з бюджету, а навпаки, були направлені на реінвестиції, модернізацію цих підприємств, підвищення якості сервісу та приносили користь державі у вигляді сплати податків, що будуть  розподілені для громадян".

Уряд також докладає зусилля для початку відкритої, прозорої приватизації тих державних підприємств, які не є стратегічними.

"Маємо продати усі ті підприємства, які не є стратегічно важливими для України. Через цю приватизацію ми маємо досягти дві мети: це створення робочих місць, це процес інвестування в новий національний продукт України. Ми хочемо, щоб замість корупції на державних підприємства, в них прийшов інвестиційний успіх", - наголосив Володимир Гройсман.

В рамках створення сприятливого бізнес-клімату у країні Уряд створив систему публічних електронних закупівель ProZorro, нагадав Прем’єр-міністр. З 1 серпня система запроваджена по усій країні. Тим самим Уряд відкрив чесний ринок на участь у державних закупівлях.

Він зауважив, що система державних закупівель була завжди корупційною, закритою. За його словами, протягом 2007-2008 рр., коли працювала Тендерна палата, Україна втратила десятки мільярдів гривень.

Кабінет Міністрів вжив заходів щодо пришвидшення і підсилення роботи щодо дерегуляції.

Говорячи про кроки щодо підтримки аграрного сектору, Уряд запропонував у проекті Бюджету на 2017 рік направляти на підтримку малих та середніх аграрних підприємств 1% ВВП сільського господарства.

Україна отримала додаткові торговельні преференції на сільгосппродукцію від Європейського Союзу, наприклад, збільшення обсягів поставок меду на 6 тис тонн.

Уряд почав створення низки нових інституцій на підтримку розвитку бізнесу, зокрема установу бізнес-омбудсмена, який буде захищати бізнес і реагуватиме на виклики у бізнес-кліматі. Відповідний законопроект підтримано Парламентом у першому читанні, зазначив Прем’єр-міністр.

Також створено Національний комітет з промислового розвитку України, що стане своєрідним майданчиком взаємодії бізнесу підприємств-виробників, науки для вироблення конкурентного національного продукту.

Крім того, Уряд працює над розробкою концепції Офісу промоції українського експорту, що дозволить  підсилити позиції України у міжнародній торгівлі.

У сфері реформування енергетичного сектору Уряд сповідує мету зменшення енергоспоживання та збільшення видобутку українського газу.

Україна може за 5 років на 7 млрд кубів збільшити власний видобуток газу, зазначив Володимир Гройсман.

За декілька місяців Україна збільшила видобуток газу на 50 млн кубометрів, з наступного року такий показник може сягнути від 500 млн кубометрів газу. 

Серед інструментів зменшення енергоспоживання – програма "теплих кредитів", створення Фонду енергоефективності. Прем’єр-міністр сподівається на ухвалення відповідного рішення Парламентом до кінця цього року.

За його словами, політика популізму і знищення країни заради особистих вигід політиків та одномоментного зростання рейтингів призвела до того, що Україна має ворога на своїй території і тимчасової втрати деяких територій. Все було б по-іншому, якби країна була енергонезалежною та була зроблена енергетична модернізація, наголосив Голова Уряду.

"За наявних ресурсів в енергетиці, газовидобуванні стати найбільшим імпортером газу країни-ворога було величезними злочином відносно нашого суверенітету та незалежності", - підкреслив він.

Також Уряд планує нарощувати потужності атомної енергетики та гідроенергетики, додав Володимир Гройсман.

У 2016 році Кабінет Міністрів розпочав капітальний ремонт і реконструкцію доріг. Наразі розпочаті роботи з поточного середнього ремонту на загальній протяжності 865 кілометрів на 232 об'єктах в 22 областях.

Уряд планує збільшувати обсяги робіт, залучати більше інвестування, різноманітні фінансові інструменти, що дозволить побудувати і підкреслити логістичні можливості країни, зазначив Володимир Гройсман.

У цьому контексті, він повідомив, що до кінця року буде придбано 78 нових пересувних придорожніх лабораторій, що перешкоджатимуть руйнуванню доріг негабаритним, перевантаженим транспортом.

Прем’єр-міністр також зазначив, що в Уряді ведеться робота щодо підвищення можливостей портової інфраструктури країни, розвитку вітчизняної авіації та залізниці.

У сфері екології на порядку денному виклики щодо українських водойм, лісів, твердих побутових відходів.

На фінальній стадії будівництво нового безпечного конфайнмента (Арки) на Чорнобильській АЕС і у листопаді відбудеться насування Арки на об’єкт "Укриття", зазначив він.

Міністерство екології та природних ресурсів вжило низку заходів щодо підсилення контролю за екологічними питаннями і щодо спрощення процедур отримання ліцензувань, дозволів, зазначив Прем’єр-міністр.

Говорячи про соціально-гуманітарну політику, Володимир Гройсман нагадав, що Уряд скасував оподаткування пенсій з 1 липня 2016 року, а з 1 грудня передбачив підвищення заробітних плат та пенсій на 10%. "Це невелике зростання, але це тільки початок", - зазначив він.

Забезпечити зростання соціальних стандартів і справедливого розподілу ресурсів можливо лише через розвиток національної економіки, наголосив Голова Уряду.

"Держава має виконувати свій соціальний контракт перед громадянами. Якщо популісти вмикали друкарський станок і видавали по тисячі одноразово, то наше завдання - щоби підвищення соціальних стандартів відбувалося відчутно і системно", - зазначив він.

Уряд також ще більше спростив систему надання житлових субсидій, що дозволить адресно підтримати українські родини, яким потрібна така підтримка на оплату житлово-комунальних послуг.

Окремо Прем’єр-міністр зазначив, що Уряд пропонує запровадити розстрочку на оплату житлово-комунальних послуг. Відповідні консультації проводилися із народними депутатами, які підтримують таку ідею, зауважив він.

"Якщо людині важко сплачувати щомісячно повний платіж, то у неї є право без відсотків, штрафів, пені заплатити [за житлово-комунальні послуги] у розстрочку рівними частинами протягом 12 місяців", - зазначив Прем’єр-міністр.

У сфері охорони здоров'я Уряд відкрив ринок для якісних міжнародних ліків, спростивши механізм реєстрації в Україні імпортних лікарських засобів. Це дає можливість громадянам отримати якісні ліки та забезпечити справедливе ціноутворення.

Також забезпечено поставки лікарських засобів, які закуповувалися через міжнародні організації, в тому числі – вакцин. 90% закуплених ліків вже поставлено в Україну, повідомив Прем’єр-міністр.

Уряд найближчим часом затвердить рішення щодо референтного ціноутворення та реімбурсації ліків, наголосив він.

Окрім того, Уряд забезпечить справедливе і ефективне надання ліків проти хвороб: гіпертонія, цукровий діабет та асматичні захворювання. Ця система запрацює наступного року, зазначив Голова Уряду.

Освіта. У проекті Бюджету на 2017 рік Урядом заплановано підвищення заробітної плати вчителям.

Міністерство освіти і науки розробило проект концепції нової української школи, "яка відповідає запитам сьогодення, яка має надавати якісні знання для української дитини", та оновлено 13 програм початкової школи.

У цьому контексті Володимир Гройсман наголосив на важливості створення мережі опорних шкіл, які дають можливість отримати якісну освіту всім учням, незалежно від місця їхнього проживання, а також забезпечення доступу до дошкільної освіти.

Говорячи про зусилля щодо модернізації професійно-технічної освіти, Голова Уряду повідомив, що затверджено стандарти з трьох актуальних професій на ринку праці: "Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва", "Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування", "Швачка. Кравець. Закрійник".

Спільно з науковцями Академії наук України Уряд шукає рішень щодо розвитку вітчизняної наукової сфери та академічної науки.

Спорт. Уряд забезпечив виплати винагород у повному обсязі чемпіонам та призерам ігор XXXI олімпіади та XV літніх параолімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро (Бразилія), зазначив Володимир Гройсман.

Щодо культури, Уряд передбачив ресурс для проведення пісенного конкурсу "Євробачення-2017" у Києві.

Також Міністерство культури провело інвентаризацію та оцінку стану наявних закладів культури у селищах, селах, селищах міського типу. У цьому контексті Володимир Гройсман зазначив, що через механізми Державного фонду регіонального розвитку, субвенції на соціально-економічний розвиток, підтримку об'єднаних територіальних громад влада має допомагати відновлювати на місцях культурну інфраструктуру.

Крім того, на наступний рік Уряд планує збільшення фінансування на підтримку української кіноіндустрії.

Серед інших пріоритетів - продовження реформування правоохоронних органів.

Нещодавніми змінами до Державного бюджету Уряд передбачив збільшення фінансування органів карного розшуку для ефективної боротьби із злочинністю в країні.

Міністерство внутрішніх справ спростило низку процедур надання публічних послуг та передало низку функцій на місця.

Міністерство юстиції з 1 вересня запустило більше 400 бюро правової допомоги по усій країні, в які вже звернулися 300 тис громадян.

Крім того, розпочата реформа пенітенціарної служби, "яка не була реформована зі сталінських часів".

Окремо Прем’єр-міністр наголосив, що Уряд створив усі умови для функціонування Національного агентства з питань запобігання корупції. "Приміщення є, кошти є – працюйте", - зазначив він.

Володимир Гройсман нагадав, що здійснено запуск системи електронного декларування. У цьому контексті він окремо наголосив, що заповнення електронних декларацій є невідворотним.

Також працюють інші новостворені антикорупційні органи. Так, здійснюється конкурс на посаду голови Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними  від корупційних та інших злочинів.

Кабінет Міністрів України забезпечив усе необхідне фінансування, щоб підтримати боєздатність українського війська, зазначив Володимир Гройсман.

Міністерство оборони України запровадило низку реформ і змін щодо відповідності війська стандартам НАТО та модернізації озброєнь.

Також підвищене грошове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, зокрема військовослужбовців рядового і сержантського складу – у 2,5–3 рази, офіцерського складу – у 1,5–2 рази.

Цього року забезпечено 935 квартир військовослужбовцям Збройних Сил, у тому числі для учасників АТО.

Уряд створив Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

У цьому контексті Прем’єр-міністр зазначив, що виступає за формування професійної політики щодо тимчасово окупованих територій.

Він повідомив, що розроблено проект стратегії розвитку телерадіомовлення в Херсонській області та організація мовлення на територію Криму на 2016–2017 роки, реалізується комплексна комунікаційна кампанія "Крим – це Україна".

Також схвалено концепцію популяризації України у світі і просування інтересів України у світовому інформаційному просторі. Зокрема, здійснюється іномовлення України. Так, телеканал іномовлення UA|TV включено до одного з найбільших в світі ОТТ-сервісів, представленого у 209 країнах світу, а також забезпечено його просування у Латвії, Польщі, Естонії, Болгарії, Грузії та Молдові, зазначив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр закликав членів Кабінету Міністрів України посилити роботу щодо виконання Плану дій Уряду.

"Ми маємо певне економічне зростання, але наших завдань два: пришвидшити його темпи і зробити все для того, щоб люди відчули результати цього зростання", - зазначив Володимир Гройсман.

 

 

Документи:
Звіт Уряду України за ІІ-ІІІ квартали 2016 року
версія для друку