українська російська англійська
Юрій Стець зустрівся з Головою Моніторингової місії ООН з прав людини Фіоною Фрейзер
19.10.2016 | 16:34
МІНІСТЕРСТВА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

18 жовтня 2016 року відбулася зустріч Міністра інформаційної політики України Юрія Стеця з Головою Моніторингової місії ООН з прав людини Фіоною Фрейзер.

Під час зустрічі МІП та Моніторингова Місія ООН з прав людини презентували свою роботу та мандат. Ціла низка питань була піднята в ході дискусії, зокрема програма Embedded Journalism, занепокоєння щодо веб-сайту «Миротворець», мова ворожнечі та інше.

У ході зустрічі Юрій Стець підняв питання щодо порушення прав журналіста ІА «Укрінформ» Романа Сущенка з боку Російської Федерації. За його словами, єдиний шлях до вирішення таких питань – дипломатичний. Тому він звернувся до Глави Місії з проханням донести суть цього випадку до керівництва ООН, аби припинити порушення міжнародного права.

Юрій Стець: «Ключова проблема, яка стоїть перед світом і є пересторогою – порушення прав людини Російською Федерацією. Одним із таких прикладів, що це демонструє - справа затримання українського журналіста Романа Сущенко».

Міністр зауважив, що тепер, перетинаючи кордон з РФ, кожен громадянин України та світу наражається на небезпеку, що його права буде порушено.

Очільник відомства підняв також питання порушення прав людей на тимчасово-непідконтрольних Україні територіях.

У свою чергу Глава Моніторингової місії Фіона Фрейзер зазначила, що їх команда займається моніторингом порушень прав громадян по обидва боки контактної лінії. Пані Фіона наголосила на наявності офісу Місії в Донецьку, який допомагає отримувати інформацію саме з непідконтрольних Україні територій Сходу.

Фіона Фрейзер висловила своє сподівання на співпрацю з МІП у питаннях моніторингу інформаційного простору Криму. Глава Місії ООН з прав людини також відреагувала на затримання Романа Сущенка, вказавши, що це питання розглядається на рівні Управління Верховного Комісіра ООН з прав людини у штаб-квартирі в Женеві.

Глава Місії запропонувала вносити пропозиції з боку МІП в щоквартальні доповіді Моніторингової місії у сфері свободи слова. Рекомендації, що містяться в доповідях, як показує практика, є впливовими інструментами адвокації щодо вирішення гострих питань з порушення прав людини в Україні.

 

версія для друку