українська російська англійська
Володимир Гройсман: Поєднання можливостей науки із реальним сектором економіки дозволить виробляти конкурентний національний продукт
19.10.2016 | 18:11
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Можливості української науки мають бути поєднані із реальним сектором економіки, що дозволить виробляти конкурентний український національний продукт. Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, спілкуючись із журналістами на виставці вітчизняних науково-технічних розробок.

"Наше завдання сьогодні - поєднати можливості української науки і перенести їх у реальний сектор для того, щоб виробляти конкурентний український національний продукт", - зазначив Володимир Гройсман.

Він зауважив, що українські науковці мають низку ефективних розробок, зокрема у сферах безпеки, медицини, агропромислового комплексу, що часто викуповуються за кордон, де за ними виробляється продукція.

Прем’єр-міністр наголосив, що потрібно побудувати такі промислові ланцюги, які дозволять виробляти такий конкурентний продукт в Україні. У цьому контексті він нагадав, що Уряд створив Національний комітет з промислового розвитку.

Уряд планує інвестувати в наукові розробки та виробництво реальної продукції, зазначив він.

Так, уже відбувається інвестування в оборонну сферу. На наступний рік заплановано підвищення фінансування розробок молодих вчених.

Володимир Гройсман зазначив, що є багато інфраструктурних проектів, де можна реалізувати рішення української науки, зокрема щодо вагонобудування. Також через програми підтримки агропромислового комплексу можливо стимулювати виробництво української сільськогосподарської техніки.

"У нас є сьогодні напрямки, де ми можемо об'єднувати зусилля", - наголосив він.

Прем’єр-міністр у середу оглянув експозиції науково-технічних розробок установ Національної академії наук України в рамках ІХ Міжнародної виставки "LABComplEX. Аналітика. Лабораторія. Біотехнології. HI-TECH та PHARMATechExpo".

 

версія для друку