українська російська англійська
Енергодар отримав повноваження держархбудконтролю
20.10.2016 | 10:18
ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ

Місто Енергодар в рамках децентралізації системи держархбудконтролю першим в Запорізької області отримало нові містобудівні повноваження. Зокрема, місцева влада зможе перевіряти будівництва та штрафувати несумлінних забудовників, а також на місці реєструвати дозвільні документи.

Нові функції, якими тепер користуватиметься громада Енергодара, дозволять їй контролювати повний містобудівний цикл – від виділення земельної ділянки під будівництво до введення об’єкта в експлуатацію.

Повноваження держархбудконтролю наближають адміністративні послуги до людей, оскільки реєстрація дозвільних документів тепер буде відбуватися на місці й не потребуватиме поїздки до обласного центру.

Також децентралізація дає можливість владі Енергодара самостійно залучати нові інвестиції в будівельну галузь міста для розбудови соціальної інфраструктури й створення комфортних умов мешканцям.

Очікуваним результатом реформи є зменшення кількості незаконних будівництв, зниження рівня соціальної напруги в суспільстві та створення додаткових зручностей громадянам в процесі отримання адмінпослуг.

З питань, які стосуються незаконного будівництва та дозвільних  процедур, громадяни тепер можуть звертатися до місцевої Інспекції, яка знаходиться за адресою: м. Енергодар, вул. Курчатова, 11.

Станом на 20 жовтня повноваження держархбудконтролю отримали вже 11 обласних міст:  Київ, Одеса, Ужгород, Луцьк, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Чернівці, Харків, Херсон, Маріуполь.

 

версія для друку