українська російська англійська
Міністр оборони України зустрівся зі стратегічними іноземними радниками і послами Великої Британії, Канади та Литовської Республіки
20.10.2016 | 13:40
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 20 жовтня, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак зустрівся зі стратегічними іноземними радниками і послами Великої Британії, Канади та Литовської Республіки.

У ході зустрічі вони обговорили процес реформування українського оборонного відомства, поточний стан виконання Мінських домовленостей та ситуацію в районі проведення антитерористичної операції.

«Ми готові до виконання досягнутих домовленостей по відведенню військ від лінії розмежування, як і були готові до виконання попередніх домовленостей, – зазначив генерал армії України Степан Полторак. – Але досвід показує, що будь-які домовленості з агресором не варті навіть паперу, на якому вони підписані».

Він вкотре наголосив, що Україна сподівається на вирішення проблеми політичним та дипломатичним шляхом, але це можливо буде зробити лише за наявності сильної армії.

«Ми знаходимося на марші. Цей марш – до Європи, Альянсу та демократичних цінностей, – наголосив Міністр оборони України. – Від вас ми очікуємо допомоги під час проведення реформ українського війська, зокрема, аби уникнути помилок та мінімізувати ризики під час реформування».

Обговорюючи стан реформування генерал армії України Степан Полторак розповів про вже затверджені стратегічні документи в оборонному секторі та визначені строки реформування Міністерства, Генерального штабу та Збройних Сил України. Також він повідомив, що на завершальному етапі знаходиться розроблення Державної програми розвитку Збройних Сил України.

«Не існує чіткого шаблону, за яким би можна було здійснювати реформи. Тут потрібно враховувати особливості кожної країни, менталітет, територіальне розташування, – зазначив Міністр оборони України. – Основними для нас є принципи та стандарти НАТО».

Під час спілкування сторони дійшли згоди, що перш за все радникам потрібно ознайомитися з документами та результатами вже втілених етапів реформування.

У свою чергу стратегічний радник від Великої Британії генерал Сер Нік Паркер висловив повагу та підтримку щодо розпочатих процесів реформування. Він, зокрема, зазначив, що розуміє наскільки складно реформувати відомство в умовах бойових дій. Також наголосив на важливості відпрацювання алгоритму роботи групи стратегічних радників. За його словами, окрім вивчення документів потрібно працювати над побудовою довірливих відносин, адже це запорука успішної роботи команди.

Пані Джилл Сінклер, радник від Канади, зазначила, що відкритість, яка вже склалася між усіма присутніми на зустрічі, свідчить про високий потенціал подальшої співпраці.

Генерал-майор Йонас Андрішкевічус, радник від Литовської Республіки розповів, що був одним із тих, хто реформував та створював збройні сили Литви, й на власному досвіді знає, наскільки складний та довготривалий процес чекає на Україну.

«При першій нагоді Литва протягнула руку дружньої допомоги Україні, – сказав генерал-майор Йонас Андрішкевічус. – Моя присутність у цій команді свідчить про важливість українських реформ для Литви, яка й зараз відчуває загрозу, для Європи та усього світу в цілому».

У свою чергу Міністр оборони України висловив думку, що тільки спільними зусиллями можна зупинити ворога.

Він відзначив, що Україна відчула, хто насправді є другом. Генерал армії України Степан Полторак окремо подякував Послам Великої Британії, Канади та Литовської Республіки за активну громадську позицію, яку вони проявляють при виконанні своїх обов’язків на території України.

«Тут присутні повноцінні представники українського суспільства, які не будучи громадянами України переживають за наше майбутнє та працюють на благо українського майбутнього більше, ніж деякі українці за паспортом», – сказав генерал армії України Степан Полторак.

 

версія для друку