українська російська англійська
Депутати мають проголосувати за законопроект про спецконфіскацію, аби поновити справедливість та повернути вкрадені Януковичем кошти українцям, - Павло Петренко
20.10.2016 | 15:49
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

Поданий Урядом на розгляд Верховної Ради закон про спецконфіскацію коштів, вкрадених Януковичем та його оточенням, повністю відповідає європейським стандартам і має бути проголосований депутатами. Таку заяву сьогодні зробив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Розроблений та поданий від Уряду законопроект повністю відповідає європейським стандартам. Він передбачає дотримання основоположних демократичних принципів – принципу змагальності у судовому процесі та принципу захисту прав власності», - наголосив очільник Мін’юсту.

За його словами, прийняття документа дасть можливість конфіскувати арештовані попереднім Урядом активи команди Януковича, які нині розміщено в Ощадбанку у вигляді грошових коштів та державних цінних паперів.

«А саме основне – цей закон, спільно із пакетом соціальних законів поновлює справедливість і направляє конфісковані кошти на розвиток оборонної сфери, а також на соціальні виплати 6 мільйонам пенсіонерів, які отримують мінімальні пенсії, та 3 мільйонам працівників бюджетної сфери», - зазначив Міністр юстиції.

У Верховній Раді народними депутатами вже зареєстровано окремий законопроект, який передбачає, що 50% з поверненої суми буде спрямовано на національну безпеку і оборону. Тобто ці кошти отримають наші вояки. Ще 50% піде на виплати пенсіонерам, які отримають разову фінансову допомогу в розмірі 1130 гривень, а також вчителям, лікарям та іншим працівникам бюджетних установ, які отримають виплату в розмірі 1400 гривень.

«Це перший блок коштів, який буде виплачено. Ще є чималі суми вкрадених коштів, які нині розміщені на рахунках за кордоном. Вони після повернення в українських бюджет будуть розподілятися за таким самим принципом між українськими громадянами, у яких ці кошти й були вкрадені. Тому, я переконаний, що цей законопроект мають підтримати усі здорові сили Парламенту», - додав Павло Петренко.

На його переконання, зволікання з прийняттям закону може призвести до того, що колишні представники режиму Януковича встигнуть переоформити вкрадені активи, що ускладнить їх повернення.

 

версія для друку