українська російська англійська
Міністерство молоді та спорту за підтримки ЮНІСЕФ проводить обговорення законопроекту «Про молодь»
21.10.2016 | 09:55
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

20-21 жовтня в Києві проходить зустріч з доопрацювання законопроекту «Про молодь», яку проводить Міністерство молоді та спорту України за підтримки ЮНІСЕФ.

Участь у відкритті та роботі зустрічі взяли Олександр Ярема, заступник Міністра молоді та спорту, Олена Сакович, керівник проектів ЮНІСЕФ.

Олена Сакович від імені ЮНІСЕФ зазначила важливість участі молоді в процесі розробки та удосконалення законодавства,  врахування думки молоді під час прийняття рішень. Зокрема на це спрямований проект ЮНІСЕФ U-report (https://ukraine.ureport.in). «Захист прав дітей та молоді - один з пріоритетних напрямків роботи ЮНІСЕФ. Саме створення правових підстав в цьому питання є визначальним в сучасних умовах. ЮНІСЕФ готове і надалі підтримувати ініціативи, спрямовані на врахування думки молоді в питанні розробки внутрішньої та зовнішньої політики. Маємо значний потенціал, та готові сприяти в реалізації на практиці нових ініціатив, які пропонує законопроект «Про молодь», - наголосила Олена Сакович.

Олександр Ярема, заступник Міністра молоді та спорту, привітав учасників та подякував партнерам з ЮНІСЕФ за допомогу в організації зустрічі та проведенні регіональних обговорень. «Для практичної реалізації реформ в молодіжній сфері нам потрібні, перш за все, зміни законодавчого поля та введення нових понять та інструментів у роботі з молоддю. Вже багато що зроблено Міністерством в напрямку реалізації Дорожньої карти  реформ, але ще більше потрібно зробити у законодавчому полі. Переконаний, що закон «Про молодь» має містити практичні інструменти реалізації молодіжної політики. Нам важливо думка молоді та експертів, і учасники зустрічі мають унікальну можливість самим визначити дієві механізмі та включити їх в законопроект», - підкреслив Олександр Ярема.

Проведенню даної зустрічі передували регіональні обговорення законопроекту в п'яти містах України. Організаторами цих обговорень протягом червня-вересня цього року виступило Міністерство за підтримки ЮНІСЕФ у співпраці з ІСАР «Єднання» та партнерськими громадськими організаціями. В обговореннях взяли участь молодіжні активісти та експерти з усіх регіонів України.

Результати обговорень були узагальнені та враховані у тексті законопроекту в рамках консультацій, організованих Мінмолодьспорту спільно з молодіжною групою Реанімаційного пакета реформ.  На основі пропозицій, отриманих в ході регіональних обговорень, були розроблені зміни та доповнення до статей законопроекту. 

У зустрічі, яка проходить 20-21 жовтня, беруть участь 60 представників громадських об’єднань, молодіжних платформ та молодіжних рад з усіх регіонів України.

Було представлено доопрацьований текст законопроекту, організовано роботу в групах з питань деяких положень закону. Зокрема, в частині створення правових механізмів участі молоді, зменшення віку молоді, діяльності громадських організацій, що працюють з молоддю, створення Національної агенції підтримки ініціатив молоді та інших важливих питань.

Результати проведення зустрічі будуть враховані, відповідні зміни та доповнення будуть додані до тесту законопроекту.

Фінальний варіант спільної роботи громадськості та Міністерства молоді та спорту буде представлено під час проведення прес-конференцій за участі розробників законопроекту, ЮНІСЕФ та Мінмолодьспорту.

Деталі про прес-конференцію та точну дату буде повідомлено на сайті Мінмолодьспорту після узагальнення результатів даної зустрічі.

Міністерство висловлює окрему подяку за допомогу в модерації заходу Наталі Климовій (ІСАР «Єднання»), Ярині Боренько та Олені Подобед-Франківській.

 

 

версія для друку