українська російська англійська
МІП презентувало проект навчання медіаграмотності представників ЗМІ
21.10.2016 | 15:50
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

21 жовтня 2016 року в ІА «Укріфнорм» Міністерство інформаційної політики України та ГО «Інститут постінформаційного суспільства» презентували результати проекту для журналістів та блогерів з пошуку та обробки інформації з використанням новітніх технологій, методик медіа-розвідки журналістських розслідувань – OSINT (Open Source Intelligence - розвідка по відкритих даних).

Заступник Міністра інформаційної політики України Артем Біденко зазначив про підтримку з боку МІП у впровадженні проекту OSINT, який дає змогу навчитися якісно розпізнавати інформацію.

«Достовірну інформацію можна шукати за відкритими джерелами, але при цьому треба розумітися на сучасних технологіях. Проект OSINT - це демонстрація технологій та навчання медіаграмотності в одному. Адже поки ми вчимося – ми рухаємо країну вперед», - сказав Артем Біденко.

Радник Міністра з питань інформаційної безпеки Дмитро Золотухін представив звіт в рамках проекту, який відбувся вже у 20 містах України та залучив понад 1000 учасників (25 тренінгів).

Дмитро Золотухін сказав: «Проект має на меті навчати всіх, хто працює з інформацією, швидко знаходити її там, де вона є доступною та достовірною, залучивши досвід подібних міжнародних проектів. Це дасть змогу громадянам не задумуватися, що ЗМІ їх дезінформують. Перевагою проекту є, що ми вчимо використовувати саме сучасні технології при пошуку інформації».

Він також наголосив, що проект забезпечує і доступ до роботи з даними, дає змогу викривати корупціонерів, знаходити швидко правдиву інформацію про високопосадовців, політиків, уникаючи фейковості.

Крім того, під час заходу було представлено сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів – OpenDataBot.

Участь в заході взяли: Артем Біденко - заступник Міністра інформаційної політики України; Дмитро Золотухін - керівник проекту OSINT Academy, директор Інституту постінформаційного суспільства, радник Міністра інформаційної політики України; Підгайний Микита - юрист проекту пошуку за відкритими даними OpenDataBot.

Довідково

Всеукраїнський освітній проект OSINT Academy організований Інститутом постінформаційного суспільства за сприяння фонду European Endowment For Democracy та Міністерства інформаційної політики України.

Нагадаємо, що з вересня на сайті проекту OSINT Academy, запущено курс online-навчання технологіям OSINT (Open Source Intelligence - розвідка по відкритих даних).

 

версія для друку