українська російська англійська
Делегація Сил Оборони Естонської Республіки відвідала з робочим візитом Центр розмінування
22.10.2016 | 09:39
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Представники Сил Оборони Естонської Республіки відвідали з робочим візитом Центр розмінування Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України та обговорили з командуванням Центру попередній план заходів військового співробітництва у 2017 році.

Начальник Центру розмінування полковник Володимир Родіков повідомив, що представників Інженерної школи і Центру знешкодження вибухонебезпечних предметів Департаменту Рятувальних робіт Сил Оборони та рятувальної служби Естонської Республіки ознайомили з основними завданнями Центру розмінування, організацією підготовки та виконання завдань з розмінування і пошуку, знешкодження (знищення) вибухонебезпечних предметів та саморобних вибухових пристроїв (ВНП, СВП). Естонські колеги ознайомились з навчальною матеріально-технічною базою під час відвідування планових занять з саперами, водолазами та розрахунками мінно-розшукової служби.

Представники Сил Оборони Естонської Республіки надали високу оцінку професійній компетентності фахівцям з розмінування, інструкторам, навчальній матеріально-технічній базі Центру. Окремо була відзначена планомірність та системність роботи в ході підготовки інструкторського складу та спеціалістів з розмінування.

Іноземні гості цікавились інформацією про досвід участі Українських саперів у проведенні антитерористичної операції на сході України. Зокрема, щодо застосування різних типів боєприпасів, вибухонебезпечних предметів та саморобних вибухових пристроїв, які використовують російські окупаційні війська та підтримувані ними незаконні збройні формування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Українські та Естонські колеги попередньо домовились про візит українських саперів для взаємного обміну досвідом у 2017 році до Інженерної школи та Центру знешкодження ВНП Республіки Естонія. Натомість Естонія направить у Центр розмінування ЗС України своїх фахівців із спеціальним обладнанням для проведення сумісних тренувань.

«Ми обговорили чимало питань, які становили взаємний інтерес щодо питань розмінування місцевості та об’єктів, досягли ряду домовленостей про подальшу співпрацю між Центром розмінування ЗС України та Центрами Сил Оборони Естонської Республіки не лише у 2017-му, але й на наступні роки», - наголосив полковник Володимир Родіков.

Командування Центру розмінування підкреслило свою зацікавленість щодо проведення естонською стороною поглибленого навчання в інженерних частинах і підрозділах Кам’янець-Подільського гарнізону. Крім того, представники Центру знешкодження ВНП та рятувальної служби Естонської Республіки запропонували своїм українським колегам створити спільний навчальний курс розрахунків мінно-розшукової служби та водолазів.

 

версія для друку