українська російська англійська
У Національному університеті оборони України розпочався третій курс cпільної політики безпеки та оборони Європейського Союзу
24.10.2016 | 16:25
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

У Національному університеті оборони України розпочався третій курс спільної політики безпеки та оборони Європейського Союзу участь в якому беруть понад 500 учасників. Протягом тижня слухачі та науково-педагогічні працівники університету, а також представники вищих військових навчальних закладів матимуть можливість підвищити рівень поінформованості щодо спільної політики безпеки та оборони ЄС. Крім того, аналіз особливостей діяльності, завдань і функцій інститутів спільної політики безпеки та оборони, таких як Європейська служба зовнішньої діяльності, Військовий штаб Європейського Союзу, Європейське оборонне агентство, Європейський коледж безпеки та оборони сприятиме якісному розробленню науковцями університету оборони шляхів і механізмів залучення нашої держави до спільної політики безпеки й оборони ЄС, а також використанню досвіду цих структур у формуванні та реалізації політики національної безпеки України.

«Наша держава стала об’єктом військової агресії з боку Російської Федерації, яка анексувала Крим, веде активні бойові дії на Сході України та намагається дестабілізувати ситуацію в усіх регіонах держави. Хочу висловити всім країнам та інституціям Європейського Союзу слова щирої вдячності за підтримку у відстоюванні територіальної цілісності й суверенітету нашої країни. Незалежна, суверенна, стабільна Україна, прихильна до ідеалів демократії та верховенства права, є ключем до забезпечення європейської безпеки», – зазначив Перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак.   

Серед іноземних доповідачів — високоповажні представники Європейського Союзу і країн-партнерів, зокрема директор директорату врегулювання криз і планування Європейської служби зовнішньої діяльності, колишні міністри оборони Австрії, начальник одного з основних європейських дослідницьких закладів – Королівського Інституту міжнародних відносин. Крім цього, до заходу залучатимуться іноземні експерти з Австрії, Бельгії, Ірландії, Іспанії, Литви, Нідерландів та слухачі з Азербайджану, Вірменії, Грузії, Молдови.

«Під час інших зустрічей ми маємо обговорити виклики, які стоять перед нами сьогодні. Австрія підтримувала й надалі підтримуватиме Україну. Ця підтримка має важливе значення не лише в освітньому, а й у політичному контексті. Ми вдячні вашій державі за можливість провести цей захід. Сподіваємося на подальше зміцнення взаємин між нашими країнами та народами», – зауважила пані Герміне Поппеллер, Надзвичайний і Повноважний посол Австрійської Республіки в Україні.

Під час запланованих лекцій, семінарів та брифінгів учасники розглядатимуть питання необхідності спільної зовнішньої політики безпеки, місії та операції Орієнтаційного курсу, а також аналізуватимуть сучасні конфлікти. Серед основних проблем для обговорення – формування стратегічного середовища Європейського Союзу, захист  цивільних осіб, кібербезпека і майбутнє спільної політики безпеки та оборони Європейського Союзу.

«Орієнтаційний курс спільної політики безпеки та оборони Європейського Союзу є прикладом того, що лише разом, спільними діями ми можемо змінити світ на краще, – підкреслив доктор Йохан Рейхл, директор курсу спільної політики безпеки і оборони Європейського Союзу.

Проведення цього курсу в Україні є беззаперечним свідченням підтримки нашої держави й допомоги їй з боку всієї європейської спільноти.

 

версія для друку