українська російська англійська
Павло Розенко: У Держбюджеті на 2017 рік передбачене суттєве збільшення фінансування заходів для лікування хворих на туберкульоз, ВІЛ та гепатити
25.10.2016 | 14:01
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

У проекті Державного бюджету України на 2017 рік передбачене суттєве збільшення фінансування заходів для лікування хворих на туберкульоз (323 млн грн.), ВІЛ (на 484 млн грн.)та гепатити (на 14 млн грн.). Про це сьогодні під час зустрічі з головою підрозділу з управління грантами Глобального фонду Марком Едінгтоном заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Ми здійснили серйозний крок вперед щодо збільшення державного фінансування програм протидії ВІЛ-інфекції та туберкульозу в Україні. Це наш ідеологічний вибір. Це не просто наші міжнародні зобов’язання, які взяла на себе Україна. Ми це робимо, насамперед , для тих людей, які зіткнулися із цими тяжкими захворюваннями і потребують нашої допомоги», - сказав Павло Розенко.

Також, за словами Павла Розенка, після тривалої перерви, у цьому році за державні кошти буде здійснена закупівля препаратів для проведення замісної терапії на 13 млн грн. За останніми даними, близько 9 тис. українських громадян є учасниками програми замісної підтримувальної терапії.

Віце-прем’єр-міністр висловив подяку Глобальному фонду за надання фінансової та консультативної підтримки у боротьбі зі СНІДом та туберкульозом в Україні.

«Ми високо оцінюємо не лише фінансовий внесок, а й величезну консультативну, дорадчу, гуманітарну допомогу, яка надається і Глобальним фондом, і  іншими міжнародними організаціями», - зазначив він.

Марк Едінгтон відзначив прогрес, якого досягла Україна у боротьбі з розповсюдженням ВІЛ/СНІДу та туберкульозу та запевнив у подальшій підтримці Глобальним фондом зусиль України у цьому напрямку.

 

 

 

версія для друку