українська російська англійська
Наша продукція в Європі занадто конкурентоздатна, тому її туди не пускають, - Тарас Кутовий
25.10.2016 | 14:11
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Українська сільськогосподарська продукція дуже конкурентоздатна на ринку Європейського Союзу. Про це під час свого виступу на телеканалі ICTV Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, відповідаючи на запитання журналістів, чому європейських товарів на полицях українських магазинів більше, ніж українських товарів на європейських.

«Наша продукція в Європі занадто конкурентоздатна. Собівартість виробництва цієї продукції дуже низька. Тому Європа дійсно ставить максимум бар’єрів, щоб українську продукцію туди не пустити», - зазначив Тарас Кутовий.

Так, за словами Міністра, українська курятина та українські яйця нижчі за собівартістю, але нічим не поступаються якістю європейським. «Тому Європа і закриває свої ринки. Там, де можна ці ринки посунути, нам це вдається», - запевняє Міністр.

Нагадаємо, що питання про збільшення квот на аграрну продукцію, яка поставляється на ринок ЄС, активно обговорювалося Міністром Тарасом Кутовим під час щорічного аграрного діалогу Україна-ЄС 22-23 червня в Брюсселі та мало продовження у технічному опрацюванні сторонами. А наприкінці вересня Європейський Союз пішов на перший крок збільшення квот для сільськогосподарських виробників України. Про це заявила Європейський комісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом під час зустрічі в Мінагрополітики. Згідно з прийнятим рішенням, українські виробники сільськогосподарських товарів отримають додаткові квоти на кукурудзу, пшеницю, мед, крупи, оброблені томати, всього на $195 950 000.

 

 

версія для друку