українська російська англійська
Власники земельних паїв мають самі визначитися, що з ними робити, - Тарас Кутовий
25.10.2016 | 16:01
Міністерство аграрної політики та продовольства України

Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий переконаний у тому, що власники земельних паїв повинні самі визначитися, що робити зі своєю власністю. Про це він заявив під час свого виступу на телеканалі ICTV.

«Я вважаю, що абсолютним правом тих людей, які сьогодні володіють землею, є право визначитися, що вони з нею хочуть робити. А завдання держави в цій ситуації – забезпечити ті механізми, що надали б їм можливість не бути ошуканими в цьому процесі», – сказав Тарас Кутовий.

За словами Міністра, «земельне» питання наразі дуже заполітизоване. «Якщо виділити три найбільш напружені моменти, на яких сьогодні можна підвищувати градус у Парламенті, то «земельне» питання – одне з них», – зазначає Тарас Кутовий.

Як повідомив Міністр, позиція Мінагрополітики полягає не в тому, аби зняти мораторій на продаж землі, а в тому, аби максимально наблизитися до цього кроку. Міністр переконаний, що питання зняття мораторію має визріти в Парламенті і має голосуватися абсолютною більшістю голосів. Першими кроками, на його переконання, повинна бути робота з правами оренди. Сьогодні права оренди фактично продаються, вони продаються через продаж корпоративних прав підприємств. Але малим гравцям така можливість недоступна.

«Ми якраз фактично виходили на фінальну версію закону, коли Парламент вирішив трошки швидше піти і випередив нас своїм рішенням щодо мораторію, але, я думаю, що рішення можна буде знайти», – переконаний Тарас Кутовий.

версія для друку