українська російська англійська
Сергій Савчук: Спільні зусилля Держенергоефективності та операторів ринку газу - шлях до збалансування потреб виробників та споживачів енергоресурсів
26.10.2016 | 16:49
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Спільні зусилля Держенергоефективності та операторів ринку газу – шлях до збалансування потреб виробників та споживачів енергоресурсів. Такою була основна теза виступу Голови Держенергоефективності Сергія Савчука 26 жовтня під час відкриття Міжнародної конференції «Нафтогазовий комплекс України на шляху реформування, модернізації, розвитку».

Для того, щоб сприяти широкому впровадженню проектів із заміщення газу в українських містах, Агентством розроблено законопроекти, які нададуть інвесторам гарантії повернення вкладених у такі проекти коштів. Зокрема, прийняття законопроекту №4334 дозволить інвестору мати чітко зафіксований тариф на тепло з альтернативних джерел на рівні 90% від газового тарифу. Законопроект №4581 передбачає можливість укладання довгострокових договорів на теплопостачання у бюджетній сфері. Прийняття проектів Закону очікується найближчим часом.

«Законопроекти є інструментами зменшення газової залежності України. Наша кінцева мета - створити конкурентний ринок тепла та надати можливість інвестору, бізнесу працювати у сфері заміщення газу, встановлювати когенераційні установки», - зазначив Голова Агентства та додав, що це дозволить додатково замістити 3 млрд. м3 газу в рік в секторі централізованого теплопостачання.

 

версія для друку