українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе: На Заході не зовсім розуміють, що означає бути окупованими Росією
26.10.2016 | 19:33
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Сьогодні у Варшаві розпочався міжнародний безпековий форум. Україну на ньому представляє Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Головна тема більшості  дискусій – безпека на континенті та загрози, які становить безперервна агресія Росії. «На Заході не зовсім розуміють, що означає бути окупованими Росією», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе учасникам форуму. Україна та Грузія, справді, розуміють небезпеку, що надходить від Росії, тоді як Захід залишається забудькуватим, зазначила вона, висловивши подив через те, що задля очевидного – збереження єдності в питанні спільної безпеки Україні доводиться докладати великих зусиль.

«Немає такої речі як «Українська криза». Це російська окупація та вторгнення в Україну! Ми більше готові захищати ліберальний порядок, аніж країни, що роками займалися цим», – підкреслила Віце-прем`єр-міністр.

Також вона звернула увагу учасників безпекового форуму на те, що продовження агресії Росії проти України не сприяє скасуванню санкцій, які й без того не є адекватною реакцією на кричуще та цинічне порушення міжнародного устрою.

Продовжуючи тему, екс-президент Естонії Тоомас Гендрік Ільвес навів результати дослідження, яке показує, що Латвія, Литва, Естонія та Польща – країни, які найбільше постраждали від санкцій, – виступають за їхнє збереження. У той час, як деякі західні держави, котрі майже не відчули негативного ефекту, прагнуть скасування санкцій.

 

версія для друку